Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok"

yes83 30 Kwi 2012 18:25 4315 12
  • #1 30 Kwi 2012 18:25
    yes83
    Poziom 15  

Witam serdecznie.
    Kupiłem sobie radyjko na giełdzie w Krakowie (nie od handlarza) cena była w miarę atrakcyjna, facet mówił ze radio nie było grzebane a jednak jest i tu nasuwa się pytanie czy da się wrócić do stanu oryginalnego.

Radio nadaje z mocą około 10-12W AM i FM, w USB I LSB zapomniałem sprawdzić, na giełdzie jak sprawdzałem radyjko miało odsłuch w AM i FM przeprowadziłem rozmowę przed kupnem i wszystko grało, a teraz w Mobilu sprawdzam i po podłączeniu anteny są normalne szumy w FM ,USB,LSB,CW a W AM choć nadaje i moc wychodzi to nie ma odsłuchu nie ma szumów jak by było radio za sqelczowane, moc i modulacja wychodzi choć modulacja się zawiesza czasem, ale w AM tylko.Przykład 2 radyjko mam na nasłuchu i w fm się sprzęga(jest za głośno) i słychać modulacje a w AM ten sam poziom głośności na odsłuch na 2 radiu i nie ma modulacji po czym znów jest za którymś naciśnięciem.W ogóle to jak włączam radio to przez chwile jak by myśli jak by zawieszone dopiero po paru sekundach wyświetlana jest częstotliwość.Porobiłem zdjęcia radia i ewidentnie było grzebnięte, są po obcinane kable od głośnika dorobione jedno gniazdo EXT czy PA w każdym razie są 2 a było org chyba jedno patrząc na zdjęcia lincolnów w necie.Może na podstawie zdjęć powie mi ktoś co gdzie podłączyć by było oryginalnie i może właśnie odsłuch i wskazania na AM wrócą ?Ale dodam ze w chwili kupna wszystko wtedy grało ok, koleś wspominał tylko ze dorobił sobie EXT czy PA.Ale ze jest 100% sprawne i takie było bo bym nie kupił.Problem ze raz jest sprawne a raz nie a raczej z przewaga na nie od pewnego czasu.Ale rozmawiałem bez kitu na kanale 28 i dobrze mnie było słychać i jak sprawdzam modulacje tez mam dobra wyraźna, jak się rozkręcę tylko na maxa to ścina mi troszkę głos ale to normalne niestety.Najlepiej idzie modulacja z kilku mw:)

poniżej wyraźne zdjęcia może ktoś z czai co tu jest zgrzebne

UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok"

UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok"

Jak widać na zdjęciach, końcówki mocy sprawdziłem i zmieniłem pastę teraz na nowa wiec co nieco naprawić potrafię, wystarczy tylko mi wskazać co sprawdzić i nie ma problemu z naprawa.Ale wskazać na zdjęciu zaznaczyć na czerwono na zdjęciu a nie na schemacie albo to i to przyda sie dla innych jak cos.Dzięki za ewentualną pomoc.
    UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok" UNIDEN 2830 "Brak odsłuchu w AM i FM nadawanie jest USB,LSB,CW ok"

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 30 Kwi 2012 18:52
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

yes83 napisał:
    ... facet mówił ze radio nie było grzebane a jednak jest i tu nasuwa się pytanie czy da się wrócić do stanu oryginalnego.

Oczywiście, że się da ale na 99% nie poprzez internet.

Cytat:
    W ogóle to jak włączam radio to przez chwile jak by myśli jak by zawieszone dopiero po paru sekundach wyświetlana jest częstotliwość.

Jedynym logicznym rozwiązaniem jest oddanie radia do serwisu (dobrego serwisu), ponieważ wygląda to na braki synchronizacji samego :

Albo podobnej płyty z CPU :

Cytat:
    Moze na podstawie zdjęć powie mi ktoś co gdzie podłączyć by było oryginalnie i może właśnie odsłuch i wskazania na AM wrócą ?

Przypuszczam, że to jakiś dowcip i nie jest to na poważnie. :cry:

Pozdrawiam.

0
  • #3 30 Kwi 2012 19:05
    yes83
    Poziom 15  

Witam kolego,w Krakowie o serwisie muszę zapomnieć bo w Krakowie bardzo drogo liczą za naprawę, przypuszczam ze za wrócenie do stanu oryginalnego zapłacę tyle co za całe radio co kupiłem na giełdzie.A przecież Końcówki są sprawne a to przecież jest najdroższe, tyle ze w krak robota jest tez cholernie droga.Ale nie powiem fachowa owszem.

A takie pytanie za co może odpowiadać ten kondensator widoczny na zdjęciu jak by troszkę wybrzuszony ale ciut tzn po samej koszulce na gorze tylko to mowie bo nie jest wylany ani grubszy po bokach 220uf 10v w pobliżu Q123.
    Co do kondensatorów widzę ze jest tu kilka takich podejrzanie wyglądających ale tylko od koszulki od góry.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 30 Kwi 2012 20:34
    bc211
    Poziom 30  

yes83 napisał:
    wystarczy tylko mi wskazać co sprawdzić i nie ma problemu z naprawa
    Pomiar napięć zasilających, stabilizatory, ic314, reset, zdrapać klej, ciągłość ścieżek

Dodano po 43 [minuty]:

yes83 napisał:
    gdzie jeszcze zdrapać klej gdzie jest to priorytetowe
    Że jak :?:

Co to za kombinacje przy wejściu Lock Detector IC315 ?

Jeżeli to jest to o czym myślę, to dałeś się orżnąć na całego...nie no po prostu coś pięknego
    Wprost uwielbiam mechaników, którzy wyznają zasadę "włóż śrubokręt między ścieżki » zadziała/nie zadziała"

0
  • #5 30 Kwi 2012 21:05
    yes83
    Poziom 15  

No ja nie wiem co to za kombinacja mam to rozłączyć te z ścieżki co tez mnie zdziwiły właśnie?
    Odłączyłem tą kombinacje,od kopa jest modulacja w AM ale ona była przy kupnie w mobilu dopiero zauważyłem ze raz jest raz jej nie ma lub po chwili jest.Teraz wydaje się być od kopa?Aktualnie sprawdzam nie ma tylko odsłuchu w AM jak na razie bo stawiam nośna z ręczniaka i i nie ma nic.Powie mi ktoś po co ta kombinacja niby była? Aha w AM jest zawsze jedna kreseczka zasięgu nie sory 2(dwie kreseczki czy jest antena czy jej nie ma są 2 kreseczki szumów)Jak mowie to we wszystkich modulacjach jest wskaźnik s metra porusza się jak mowie smeter

1
  • #6 30 Kwi 2012 21:21
    bc211
    Poziom 30  

Najpierw zmień tytuł posta. Później będziemy myśleć co dalej. Gdyby cenzura przewidywała możliwość zamieszczenia tego, co chcę teraz napisać...powiem tylko, że gostek od tej zwory dobrze wiedział po co ją tam wstawił. Jak tu się nie wstydzić, będąc za granicą, znaku PL na tablicy rejestracyjnej i tłumaczyć się, że Polacy nie są złodziejami

0
  • #7 30 Kwi 2012 21:28
    yes83
    Poziom 15  

Po odłączeniu tej ścieżki na procku to bandy dziwnie sie przełączają od 20 mhz do 28mhz ale nie tak jak trzeba i co dziwne od 20mhz
    Edycja:
    Bandy po wyl i wł radia chodzą tylko 3 b c d i jest 50 kanałów zamiast 40

0
  • #8 30 Kwi 2012 22:07
    bc211
    Poziom 30  

Ale ja nie rozumiem dlaczego Ty nie mierzysz napięć, tylko bawisz się radiem. Ta zwora była założona między wejściem, z którego CPU w pewnym sensie pobiera informacje o uszkodzonej syntezie, a wejściem do zmiany band-planu. Nie wiem którą wersję płyty masz w radiu, bo są różne. W jednych radiach piny 34 i 35 są połączone razem i idą do masy. W innych są rozdzielone i idą do +5V. Trzeba to zmierzyć żeby było wiadomo "co procesor sobie myślał" wcześniej i co robić dalej. W ogóle to może daj sobie spokój z tym na dziś i przeanalizuj tego linka pod kątem modyfikacji Link

0
  • #9 01 Maj 2012 01:02
    yes83
    Poziom 15  

Tak zrobię oczy mnie już bolą.Czemu nie mierze i czemu się bawię radiem?
    Bo nigdy nie miałem z takim do czynienia nie kumam tego radia jeszcze.Nie mówiąc już o tym co gdzie mierzyć.Kiedyś za małolata miałem wszystko obcykane ale już wszystko zapomniałem.

Zresztą wtedy miałem do czynienia z Onwa,cobra 19,Prezydentem Walerym,Unidenem Pc122 chyba? w każdym razie ze wstęgami i z niezła mocą, obecnie mam w mobilu dragona z bandami i filtrami i jestem zadowolony tylko muszę dorobić wzmocnienie mikrofonu, tak wiec Lincoln jest mi nie znana maszyna i 10lat temu nie osiągalna, teraz chyba jeszcze chodzą po 700zł ??W każdym razie starsze radia nie były takie jak dziś szumo-fony.Przyszła era Internetu i niestety ja tez zakończyłem karierę z CB zresztą mi antenę ukradli z komina.
    Dziękuje za dzisiejsza pomoc i będę liczył na więcej ale wiadomo majówka wiec trzeba odpocząć.Pozdrawiam

Dodano po 2 [godziny] 45 [minuty]:

Tak bawię się i sprawdzam to radio i nie wiem czy takie inf pomoże mi w temacie ale napisze spostrzeżenia.

Podsumowując problem to:
    Radio kupione działało w chwili kupna, teraz mu sie nie chce w pełni działać tzn Nadaje w AM FM bez żadnego zwisu.Nadaje w CW ,LSB i USB również bez żadnego zwisu.Nadaje z pełna mocą nic nie buczy kwiczy itp, skrót mocy oczywiście działa problem chyba jest w uwaga strzelam (nie znam się)z syntezą.

Teraz o problemach. W AM i FM (odbioru brak), przynajmniej jak obok z ręczniaka stawiam nośną na 1 kanale podstawy np to i w AM i FM nie ma żadnego odczytu nie ma żadnego sprzęgania od modulacji itp.Ale jeszcze dziś koło 18 na FM było sprzęganie za to AM się zacinał nie było modulacji.Teraz brak jest tu i tu tyle ze wtedy byłem w Aucie i antena była wpięta a teraz wpięty jest kawałek druta do odbioru.Idąc dalej jak stawiam ta nośna z innego radia na kanale 1szym i w tym unidenie nastawiam na CW/LSB/USB to słychać sprzęgania jest widoczna nośna można corse dostrajać itp itd (jest odbiór) ale co ciekawe to jak skanuje to staje nie na kanale 1szym w nie w zerach tylko w piątkach 5kilo dalej tak jest na wstęgach.
    Więcej grzechów nie pamiętam za wszystkie żałuje szkoda ze dałem za to radio 400zł ale choć dobrze ze nie 700.Ucieszyłem się jak głupi bo działało w chwili kupna.

0
  • #10 01 Maj 2012 14:32
    bc211
    Poziom 30  

Przecie klepię , że to wygląda na próbę "oszukania" proca żeby myślał, że synteza dobra. Jeżeli podejrzewasz jej uszkodzenie, to się nie rozpisuj tylko zacznij coś mierzyć. Przypomnij sobie jak to się robiło tu jest podobna zasada działania/pomiaru. To tylko zwykłe CB radio. Service manual Alignment of PLL and Carrier...TP303, itd.

0
  • #11 08 Maj 2012 15:53
    yes83
    Poziom 15  

Kolego drogi chce zacząć "coś mierzyć" pytanie co i gdzie proszę ludzie pomóżcie mi mam dziś czas do około 20:00 i jutro po 15 tez.
    Przecież nie znam się na tyle bym wiedział co i jak i nigdy na tyle się nie znałem, działałem na prostszych radiach bez procesorów.
    Przez ten czas od ostatniej rozmowy tu na forum prześledziłem tylko ścieżki i luty i znalazłem dla mnie kilka ciekawostek (niektóre ścieżki wyglądają jak by oryginalnie lub na prawdę fachowo je przecięto i zrobiono to z głową.
    https://obrazki.elektroda.pl/2417894300_1335819152.jpg trzy chyba miejsca na płycie takie znalazłem jak to (patrzyć pod dioda zenera) na środku zdjęcia.
    Prośba jak by ktoś miał takie radio jak lincoln o zrobienie wyraźnych fotek i porównanie zawartości z moja zawartością radia.A najlepiej jak by to był Uniden 2830.Dziękuję za zainteresowanie tematem jak coś.

0
  • #12 08 Maj 2012 22:32
    yes83
    Poziom 15  

Po kilku godzinnej Obdukcji :D znalazłem rozpołowiona diodę D152 (przebiegunowanie niby)??

Wymieniłem tez wspomniany kondensator 220Uf 10v na 220uf 16v innego nie miałem.Ale podejrzewam ze wymieniony uf był sprawny ale co tam :)
    Lece z latarka diodowa dalej i szukam jakiś zimnych Lutów z nadzieja ze cos w temacie ruszy, przy okazji przeczyszczę potencjometry itp itd i może cała płytę wymyje bo śmierdzi jakaś woda kolońską.A poza tym to radio pachnie od wewnątrz jak by starym drewnianym kościołem :D taki specyficzny zapach (nie śmierdzący) zależy co kto lubi :D

Jak by przypadkiem czytał ten artykuł sprawca tej masakry w tym radiu to proszę sobie obciąć kawałek stopy :D
    Ps.zrobiłem w końcu z kablami głośnikowymi dałem jak powinno być zworę w odpowiednie miejsce i odpowiednio połączyłem kabelki EXT działa mi, PA jeszcze nie podłączałem.

0
  • #13 22 Maj 2012 00:31
    yes83
    Poziom 15  

I radio stoi i się kurzy nikt nie pomoże, nie chce grzebać jak mam zepsuć .Zero pomocy

0