Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel 1,7 TD isuzu, blokują się hamulce

30 Kwi 2012 19:08 2646 2
  • Poziom 8  
    Witam

Posiadam opelka z silnikiem isuzu 82KM z 1996r, i ostatnio dopadł mnie pewien problem.
    Podczas ostatniego roku eksploatacji czasem miewałem taki objaw że pedał hamulca robił się twardy i dość słabo hamował np. podczas dojazdu do skrzyżowania na wolnych obrotach silnika, pomyślałem że po prostu vacum- pompa się kończy choć na dobrą sprawę tam nie ma co się skończyć ( oglądałem ją przy wymianie uszczelniaczy pompa -alternator) konstrukcja prosta jak budowa cepa. Ostatnio natomiast hamulce zaczynają się blokować podczas jazdy, czasem jak się nawet lekko naciśnie pedał hamulca to oba koła "STOP" az dym pójdzie. Wtedy muszę kombinować, gasić silnik odpadać trochę do przodu do tyłu i jakoś odpuszcza. Co może być tego powodem? niedawno wymieniałem klocki i wszystko wydawało się ok. tarcze co prawda juz trochę zjechane ale na razie nie chce ich wymieniać na nowe bo podczas takiej blokady je spalę. Całość czyściłem. Biorę pod uwagę dwie rzeczy: vacum pompa lub serwo z naciskiem bardziej na serwo bo po mojemu jakby to była pompa to raczej w ogóle by nie hamowało. Może ktoś z was miał podobny problem?

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam !
    Sprzedałem niedawno 10-letniego Opelka 1,7 D Isuzu , przejechałem nim 240000km.
    Problem o którym piszesz wystapił u mnie przy około 200000km z tym ,że raczej tu chodzi o lata niż o przebieg. U mnie po prostu przyrdzewiały tłoczki hamulcowe, wskutek przegnitych gumowych osłonek.Hamulec się kompletnie blokował z trudem przejechałem kilka km do warsztatu ,a felgi nie dało się dotknąć wskutek wysokiej temperatury. Po rozebraniu tłoczków , wyczyszczeniu i założeniu nowych osłonek problem zniknął.
    Też radzę spojrzeć w tym kierunku.
  • Poziom 13  
    z tyłu też są hamulce,tam trzeba szukać problemu