Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 1.4 1999 Nie chce odpalić

30 Kwi 2012 19:12 3174 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Wczoraj jechałem z żoną 306tką 1,4 1999 i nagle podczas jazdy zaczelo niesamowicie szarpać, po czym silnik zgasł. przy próbie ponownego odpalenia odpalał tylko z wciśnietym gazem, kontrolka od silnika mrugała obroty skakały jak głupie po czym gasł. po chwili już nie odpalał wogóle, tylko z rury wydechowej wydobywał sie niebieski dym. podczas pierwszego zatrzymania silnika i szarpania jest mozliwosc, iz paliwa było niewiele, bo zona juz jakis czas jezdziła na 'rezerwie', po dolaniu 5 litrow paliwa z karnisterka objawy byly takie jak opisalem powyzej.
    pp200 nie moze odczytac błędów z kalkulatora silnika, więc nie mam pojęcia za co się zabrać.
    Wymieniłem cewkę na nową, nowy czujnik położenia wału i dalej nic. Sprawdziłem kable łączące cewkę ze sterownikiem i są OK, podczas krecenia silnikiem na styku 3 dochodzacym do cewki jest napięcie 7-8V, na pozostałych napięcia niema. Iskry na świecach brak, no i planet nie moze odczytać błędów kalkulatora....
    POMOCY PLEASE!!!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 31  
    Pisząc że nie może odczytać błędów masz na myśli to ,że nie łączy się ze sterownikiem?Jeżeli tak to do sprawdzenia zasilania i masy sterownika.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    robi1214 napisał:
    Pisząc że nie może odczytać błędów masz na myśli to ,że nie łączy się ze sterownikiem?Jeżeli tak to do sprawdzenia zasilania i masy sterownika.

odczytuje wszystko poza kalkulatorem silnika, czyli bsi, abs...tylko z kalakulatora silnika nie mozna odczytac błędow oraz parametrów
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    No i problem rozwiazany. Okazalo sie,ze padl komputer. Ogarnalem kompa, stacyjke oraz bsi ... Naszczescie to ostatnie nie wymagalo wymiany, bo moje bsi bylo sprawne. Po wymianie kompa i stacyjki auto zapalilo od kopa!!! Niepotrzebnie wymienialem eszystkie inne badziewia:)