Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka spalinowa Dolmar nie startuje po zimie

30 Kwi 2012 19:24 6331 10
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich.
    Jestem szczęśliwcem posiadającym pilarkę Dolmar, niestety nie wiem jaki model.
    Po zimie przestała działać, jesienią wszystko było ok.
    Stała na strychu z paliwem w zbiorniczku.
    Wymieniłem świecę, zajękła ale dalej nic.
    Czy znajdzie się życzliwy, który doradzi podpowie jak wymienić membranę, wyczyścić gaźnik bo pewnie to jest przyczyną?
    Ewentualnie schemat owej pilarki.
    Ślicznie wszystkim dziękuje za pomoc i poświęcony czas!
  • Poziom 27  
    Najpierw wymień paliwo na świeże. Sprawdź filtry. Później szukaj usterek :)
  • Poziom 8  
    Dobrze, tak uczynię.
    Jeśli to nie poskutkuje, to napiszę i będę prosił was o dalsze porady i pomoc.
    Jeśli jest tak ktoś łaskawy kto podrzuci mi schemat pilarki Dolmar model jak mniemam PS 45, rocznik pilarki 99.
    Ślicznie wszystkim dziękuje za pomoc!
  • Poziom 8  
    Ślicznie dziękuje za linka do rysunków.
    Wymiana paliwa na świeższe nic nie dala, coś zachechłała i nic.
    Słyszę że zasysa powietrze z wlewu paliwa i tam gdzie jest tłumik pod nim leci cieknie lekko paliwo.
    Świeca jest cały czas lekko mokra, przecieram zechechłam parę razy i to samo.
    Co czynić dalej aby po zimie pilarka wróciła do działania?
    Ślicznie dziękuję za poświęcony czas!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Piła ewidentnie zalana, odkręć świece, odwróć piłę do góry nogami, poszarp energicznie za rozrusznik aż wszystko paliwo zostanie usunięte z cylindra (nawet minute) spróbuj uruchomić bez ssania, jak dalej będzie zalewać, rozbierz gaźnik i wyczyść. Jeśli membrany będą rozciągnięte to wymień.
    Jak z kompresją ?
  • Poziom 8  
    Piła działa, ale niestety nadal świeca jest lekko mokra i jest wyciek lekki w okolicach tłumika.
    Czy dalej coś z tym zrobić czy pozostawić to?
    Ślicznie dziękuję wszystkim za pomoc!
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Najpierw popracuj nią z 15 min. Niech się dobrze rozgrzeje, wycieki w okolicach tłumika to nie koniecznie paliwo, dzisiejsze oleje nie spalają się z paliwem tak jak było to z mik-solem, i olej ten jest wyrzucany wraz z spalinami, jak piła pracuje tylko chwile to powstają właśnie takie ślady jak by wycieków.
    Po rozgrzaniu ( 10-15 min ) sprawdź kolor świecy, jeśli będzie czarna, przydało by się wymienić membrany, sprawdzić szczelność zaworku iglicowego w gaźniku, regulacja gaźnika.
    Jak brązowa, to tak zostaw.
  • Poziom 8  
    Wiec tak pilarka na wolnych obrotach mi gasła, świeca jest delikatnie okopcona i na takim ząbku co jest najbliżej tłoka jest osmolona.
    Uszczelki przy gaźniku do wymiany zarówno uszczelki przy tłumiku jest jedna a powinny być chyba dwie.
    Do tego wymienię uszczelkę pod cylindrem.
    Jak poznać czy tłok jest troszeczkę uszkodzony?
    I w jaki sposób sprawdzić szczelność zaworku iglicowego w gaźniku, regulacja gaźnika.
    Ślicznie dziękuje za pomoc poświęcony czas!
  • Poziom 27  
    beniu007 napisał:
    Jak poznać czy tłok jest troszeczkę uszkodzony?

Po rysach- czyli zatarcie, ciemny kolor również nie wróży niczego dobrego. Po zdjęciu cylindra możesz go pomierzyć dobrą suwmiarką lub mikrometrem. Według wskazań producenta 0,1 mm i tłok klasyfikuje się do wymiany, ale do 0,25 mm nie raz robiłem nowy film olejowy przy pomocy papieru P150 i piły chodzą jeszcze bardzo długo. Jak po rozebraniu okaże się że tłok ma duże progi w okolicach okienek to bym proponował nowy.
    beniu007 napisał:
    I w jaki sposób sprawdzić szczelność zaworku iglicowego w gaźniku

Pompka z manometrem, powinien trzymać 0,50 bar chociaż ja staram się zawsze żeby trzymał 1,5 bar nie ma tego efektu podlewania po puszczeniu gazu ( tj. zadymi, przygasa, po przechyleniu zgaśnie).
    beniu007 napisał:
    regulacja gaźnika.

Wielokrotnie opisywana na elektrodzie. Znajdziesz bez problemu :)