Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa b 1.4 benzyna+lpg rozrusznik cyka nie kręci

30 Kwi 2012 21:52 4738 8
  • Poziom 13  
    Witam serdecznie.Drodzy panowie mam od pewnego czasu problem ze swoją corsą b 1.4 1996r,a w zasadzie z jej odpaleniem odkąd został zamontowany wzmacniacz.Wcześniej gdy nie było żadnego sprzętu grającego,samochód raz na ruski rok gasł w drodze,odpalił na benzynie,ale po przełączeniu na gaz gasł.Trzeba było odczekać ok 1min i znów działał prawidłowo na lpg.Obecnie problem ma się następująco:Gdy pogram głośno na wzmaku i pojeżdżę z 10 min,to samochód po unieruchomieniu nie pali.Słychać tylko z pod maski specyficzne cykanie ale nie kręci,chyba to od rozrusznika.Rok temu w lecie miałem podobny problem który wystąpił tylko raz,ale wzmacniacza nie było.Gdy samochód postoi ok 20-40min zapala normalnie. 2 tyg.temu zamontowałem wzmacniacz,przejechałem sporą trasę ciągle z muzyka i było wszystko ok.Problem teraz się zaczął powtarzać notorycznie.Dodam że na samym radiu auto później odpala normalnie.Akumulator nie rozładowany,klemy sprawdzone.Niestety nie jestem ani mechanikiem,ani też elektrykiem .Jedyny wątek jaki pasuje do mojej usterki,to kilka postów mówiących o jakimś elektromagnesie przy rozruszniku,ale czy wzmacniacz miał by na to wpływ?Z góry dziękuję wszystkim chętnym za pomoc. Dodam że rok temu miałem ciągle problemy z akumulatorem.Po 2 dniach padał,wszystko było przemierzone nie było zwarcia żadnego,ale jak wymontowałem radio problem ustał.Teoretycznie radio było lewe.Na dzień dzisiejszy zrobiłem wyłącznik którym odcinam prąd od wzmaka i radia,tak że nie mogę ocenić w zasadzie czy na tym radiu będzie się rozładowywał aku.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 38  
    Ciekawe, jaką moc zainstalowałeś, pewno z 10Kw.
    naturalnie, że nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem.
    Bo: akumulator podejrzany, niewiadomo, co z ładowaniem, okablowaniem (masa)
    Nie wiadomo, czy fachowo podłączony ten twój sprzęt, może jak raz elektromagnes nie łączy jak należy, a zwłaszcza przy zaniżonym napięciu.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 13  
    Nie no 10kw nie ma :D .Zwykły słabiak 4x80watt Rms.Co do sugesti odnośnie podłączenia wzmacniacza,to raczej wszystko jest ok.Kabel od plusa gruby w peszlu,od masy również w bagażniku przykręcony do wewnętrznej strony karoseri.Bezpiecznik również dany przed aku na kablu od zasilania wzmacniacza.Gdyby robił jakieś zwarcie,to z pewnością by się wyłączył bo ma taką funkcję.Ewentualnie czy kolega by proponował podczas usterki sprawdzić elektromagnes żarówką 12v czy podaje napięcie podczas rozruchu?

Dodano po 5 [minuty]:

Tak na logikę to myślę od pewnego czasu,że opór ze wzmacniacza mógł wpłynać może w jakiś sposób na przeciążenie któregoś z przewodów.Rozgrzany być może nie łączy .Nie wiem czy rozgrzany przewód może mieć coś z tym wspólnego.A może napięcie ze wzmacniacza ma jakiś wpływ na ten elektromagnes?
  • Poziom 38  
    Podaje, bo "cyka"
    Ale zawsze możesz to zrobić.
    Lepiej zmierzyć napięcie podane na ten elektromagnes i porównać z napięciem baterii, jeśli chcesz wykluczyć winę instalacji.
  • Poziom 28  
    Jeśli po włączeniu rozrusznika napięcie na instalacji nie spada, to usterka jest w rozruszniku: styk elektromagnesu, szczotki lub uszkodzony wirnik (często zdarza się wypalony lut między uzwojeniem a wycinkiem komutatora).
  • Poziom 13  
    Ok sprawdzę wszystko i dam znać co mi się urodziło.

Dodano po 14 [minuty]:

Ps.Proszę jeszcze o krótką instrukcję jak mierzymy napięcie na elektromagnesie(tzn.co gdzie przykładamy,i ustawiamy ) tym oto multimetrem na zdjęciu.

Corsa b 1.4 benzyna+lpg rozrusznik cyka nie kręci