Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Wladymirec T25 Pompa nie podaje paliwa na wtryski zero reakcji .Czyżby zapłon?

nowy33x 30 Kwi 2012 23:08 12204 9
  • Wladymirec T25 Pompa nie podaje paliwa na wtryski zero reakcji .Czyżby zapłon?

Poziom 7  

Tak jak wyżej w temacie.Pomóżcie, jak go ustawić

1 9
    Poziom 14  

co ty chcesz ustawiać skoro tak jak piszesz w ogóle paliwa nie podaje pompa? Najprawdopodobniej pompa padła i naprawa jej albo inna.

0
    Poziom 7  

Podkreślam że nie za bardzo znam się na ciągnikach , pompa po regeneracji nowa sekcja i wogule, pompka ręczną szwankuje ale, Na starej pompie przed regeneracją chodził 3 min i zdechł zadławiło go a teraz wcale, Czy jak wyciągałem pąpe mogłem ją inaczej włożyć, tam są jakieś litery na kole zębatym E,H,S co to znaczy, przy wyciąganiu pompy mogło się to zruszyć lub przesunąć. podkreślam, ze ciągnik stał 7 lat bez odpalania

Dodano po 1 [minuty]:

Pastaldo sekcja nowa igła, wszystko gościu zrobił u niego na warsztacie jak podłączył do maszyny tej to jak żyleta chodziła

Dodano po 6 [minuty]:

regeneracje robiłem 2dni temu w Biłgoraju bo też jestem z lubelskiego tylko kobieta z Nysy i tak mi sie losy potoczyły. Mi się wydaje że zapłon się przestawił choć tych śrub na tym sitku nie ruszałem co jest nakręcone na ten tryb rozrządu. Jak tam ma być

Dodano po 2 [minuty]:

Tam idzie taki wałek trzyma go śruba na klucz 27 z kontrująca podkładką , tą śrubę odkręciłem i zakręciłem ale nic to nie dało

Dodano po 16 [minuty]:

Pomóżcie już nie wiem czego się czepić w tym władymircu

1
    Poziom 17  

Jakbyś źle tylko ją wstawił to by podawała paliwo, tylko nie w pore, to znaczy jak by były zawory otwarte. Wtedy trzeba by było wyjąć pompe i przekręcić oś pompy o 180st.
    A jak z odpowietrzeniem??
    Ja jak coś u siebie w władziu rusze z układu paliwowego to zawsze musze go dobrze odpowietrzyć. Samo pompowanie pompką ręczną nic nie daje. Mogę pompować i 2 dni i nie odpali. Ja luzuje zawsze przewód na filtrach ten zasilający pompe wtryskową (patrząc na filtry jest z lewej strony). Ten który jest pierwszy(ten drugi idzie z pompki ręcznej.
    Pompuje pompką ręczną, luzuje przewód, dalej pompuje(wyleci z pół szklanki ON z powietrzem, jak już leci samo paliwo to powoli dalej pompować i dokręcać przewód.
    Ale zainwestuj w nową pompkę ręczną bo na niej może powietrze ciągnąć.

0
    Poziom 12  

*SSaPeRR* napisał:
    Jakbyś źle tylko ją wstawił to by podawała paliwo, tylko nie w pore, to znaczy jak by były zawory otwarte. Wtedy trzeba by było wyjąć pompe i przekręcić oś pompy o 180st.

Na pewno nie ma takiej możliwości.
    Można pourywać tylko uszy mocujące bo nie trafi wypust wieloklinu.

nowy33x napisał:
    Mi się wydaje że zapłon się przestawił choć tych śrub na tym sitku nie ruszałem co jest nakręcone na ten tryb rozrządu. Jak tam ma być

Tutaj właśnie ustawia się początek wtrysku.
    Ale przy wymianie pompy wystarczy regulacja na korpusie.
    Przed regulacją poluzować przewody wysokiego ciśnienia.
    Nowa pompka i do tego pełny zbiornik paliwa powinien pomóc.
    Radzę sprawdzić jeszcze zaworek przelewowy.

0
    Poziom 17  

No ja przy wstawianiu nowej pompy tak miałem niestety. Obrót osi o 180st i wszystko zaczęło grać.
    Kolega @nowy33x niech jeszcze sprawdzi całą pompkę zasilającą.
    Ale myślę że układ jest zapowietrzony.
    Pozdrawiam.

0
    Poziom 12  

*SSaPeRR* napisał:
    Obrót osi o 180st i wszystko zaczęło grać.

Nie wiem w jaki sposób to się udało ?
    Wieloklin łączący pompę z rozrządem posiada tzw ślepy wrąb który uniemożliwia założenie pompy w innym położeniu.
    Przestawienie jej jest możliwe dopiero po zdjęciu pokrywy
    nowy33x napisał:
    Mi się wydaje że zapłon się przestawił choć tych śrub na tym sitku nie ruszałem co jest nakręcone na ten tryb rozrządu.

i odkręceniu śrub i przestawieniu o 180 st.

0
    Poziom 38  

Nie kombinuj z ustawianiem początku wtrysku. Na początek jeśli masz uszkodzoną pompkę ręczną to ją napraw-wymień odpowietrz filtry, poluzuj przewody na wtryskiwaczach lub odkręć je od sekcji wysokiego ciśnienia pompy. I doprowadź aż będzie się paliwo wydostawało przy kręceniu rozrusznikiem. Jeszcze co mi chodzi po głowie to pod tą pokrywką z czterema śrubami na pompie tam gdzie jest tabliczka znamionowa jest takie cięgno ze sprężyną które jest połączone z pedałem gazu. Zdarza się że ono potrafi się zaciąć. Wtedy jest taki objaw że paliwo jest nie podawane.

1
    Poziom 7  

Nie było mnie kilka dni , ale dziś kupiłem nowa pompkę ręczną i zamontuję i dam znać co i jak. I poradzę się waszych wskazówek

1
    Poziom 7  

Założyłem nową dzisiaj pompkę ręczną i zapalił odrazu, działa jak tralala;) thx wam zamykam temat

0