Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki papier do płytek drukowanych

djpeterek 08 Jan 2005 16:30 6555 12
Altium Designer Computer Controls
    djpeterek
    Level 23  
    od 2 dni zwiedziłem kawał swojego miasta w poszukiwaniu papieru kredowego i nigdzie go nie dostałem nawet w największym sklepie papiernicznym Biuro Land który jest zaopatrzeniem dla biur itp też nie ma chciałem się zapytać czy papier satynowy to jest taki zwykły papier do drukarki co się kupuje za 10zł 500sztuk czy to jest jakaś namiastka kredowego przy okazji może ktoś wie gdzie można dostać papier kredowy w Katowicach ja mieszkam nie daleko katowic więc mi nie sprawia problemu pojechania do nich tylko musze wiedzieć gdzie mam jechać do jakiego sklepu żeby dostać papier kredowy
  • Altium Designer Computer Controls
    mkaczor
    Level 15  
    Słyszałem, że do robienia druków można używać jakichś już zadrukowanych czasopism lub reklam w rodzaju dawnego "Kraju Rad". Ważniejsze jest dobranie temperatury podczas przenoszenia tonera z papieru na folię miedzianą.
    djpeterek
    Level 23  
    wytrawianie jest pół biedy tylko Papier Kredowy najlepszy kiedyś taki dostępny a teraz tyko krew człowieka zalewa niby wszystko jest ale jak się idzie do sklepu to nie ma
    pie+ruch
    Level 11  
    Jesli chodzi o folie to moze zamiast tej drogiej 'orginalnej' tez sie znajdzie jakis zamiennik ktory bedzie sie nadawal do tego celu??
  • Altium Designer Computer Controls
    Buniol
    Level 12  
    Cześć.
    Jako namiastkę papieru kredowego (dość często zresztą) używam papieru
    kredowego z gazety (tak, tak zadrukowanego, staram się tylko aby w polu wydruku nie było zdjeć ale może i to jest dopuszczalne bo nie próbowałem). Osobiście używam gazety ŁĄCZNOŚĆ ponieważ mam dostęp do starych złogów tej gazet, a papier ma niezły i więcej treści niż zdjęć. Wzór płytki drukuję normalnie laserówką, potem przeprasowuję na płytkę, tekst się nie odbija. Pomysł nie jest mój ale sprawdzałem i działa jak trzeba.
    Pozdrawiam
    Wlodek22
    Level 30  
    Witam!
    W mojej bylej pracy byl taki papier ciety, w jakichs rozsadnych ilosciach moge zalatwic. Druga sprawa, jest albo byla kiedys taka firma Cezex zajmowala sie sprzedarza detaliczna roznego rodzaju papieru. Poszukajcie moze jeszcze zipie. Pozdro!
    djpeterek
    Level 23  
    foli to ja nie chce bardziej mnie ucieszy papier bo ładniej toner sie przykleja z niego do laminatu problem u mnie tego typu że nie mam drukarki lasowej ale w punkcie ksero mam znajomości i to nie byle jakie tylko też nie wiem czy by się zgodzili zrobić ksero na papierze ze starej gazety
    Press
    Level 24  
    No wiec na początek to nie szukaj papieru kredowego, tylko kredowanego, moze dlatego powiedzieli Ci, że nie mają. Po drugie dostać go to chyba nie aż taki problem, bo we Wrocławiu wszedłem do pierwszego po drodze papierniczego i mieli. Ważne, żeby to była tak zwana kreda matowa (papier nie błyszczał mocno) Testowałem na różnych papierach i wyszło mi że najlepsza jest właśnie kreda matowa o niedużej gramaturze. Od biedy można robić na offsecie (zwykły papier do drukarki) ale potem jest dużo do poprawiania pisakiem.
    VIVERO79
    Level 14  
    Witam
    Używam papieru kredowego. Jest na nim napisane, że jest przeznaczony do prac dyplomowych. Producentem tego są Strzegomskie Zakłady Wyrobów Papierniczych "Unipap".
    Może ta informacja pomoże w poszukiwaniach.
    mzielin
    Level 22  
    Ja dostałem ze znajomej drukarni. Najlepszy jest właśnie najgorszy gatunek papieru kredowanego, taki, który drukarze nie lubią, bo się "pyli i drapie". Najczęściej drukują na nim reklamówki.
    silvvester
    Level 24  
    idz do drukarni , to powinni ci dać jeśli w warszawie jest ich 500 to w katowicach też są :)
    po za tym jak koledzy napisali najpopularniejsze to
    zwykły papier offsetowy , kreda mat i błysk
    matową w drukarni nie koniecznie muszą mieć :(
    poproś bo zawsze mają jakieś odpady tylko szukaj tam gdzie mają maszyny offsetowe :)
    jak będziesz miły to nawet Ci przytną a jak nie będą chcieli dać to może kontener ze śmieciami na zewnątrz stoi :)
    rafcio363
    Level 30  
    W centrum Katowic sa, wiem bo sam sie pytałem....
    Tomekob
    Level 15  
    Próbowałem na różnym papierze kiedyś nawet na kartkach z Elektroniki Praktycznej tam gdzie są reklamy. Wzór płytki odbijałem na ksero. Największy problem polegał na przekonaniu babki, która obsługiwała kserokopiarkę, że nic mi się nie pomyliło i tak chcę wydrukować na czymś takim. Próbowałem też na zwykłym papierze do drukarki według mnie odpada. W końcu stanęło na kredowym papierze tym, co napisał VIVERO79 „Używam papieru kredowego. Jest na nim napisane, że jest przeznaczony do prac dyplomowych. Producentem tego są Strzegomskie Zakłady Wyrobów Papierniczych "Unipap". Mi wychodzi bez problemu polecam fakt, że kupiłem go w Lesznie trochę daleko od Katowic, ale na pewno go znajdziesz w sklepie u siebie.