Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 1994r 1,7 TD ISUZU, dół chłodnicy gorący, góra zimna

01 Maj 2012 10:14 5308 9
  • Poziom 8  
    Witam. Mój problem dotyczy tego że dół chłodnicy robi się gorący, góra zimna. To sprawia że wentylator nie załącza się i temperatura silnika rośnie, gotuje mi płyn chłodniczy i wywala ze zbiorniczka gdy silnik pochodzi na postoju. Wymnieniłem nowy termostat, wentylator chłodnicy sprawny, czujnik temperatury też ok. Co może być przyczyną takiej sytuacji?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pompa wody, lub brak drożności chłodnicy. Wyciągnij w ogóle termostat. Zobacz czy działa ogrzewanie.
  • Poziom 39  
    Na mój nos przedmuch do układu. Dlaczego tak twierdzę, bo przy zamkniętym termostacie (silnik się rozgrzewa) dół chłodnicy robi się ciepły, bo to "coś" co jest tłoczone do układu chłodzenia (mogą to być spaliny) wypiera płyn z bloku silnika dolnym przewodem do chłodnicy, dalej do zbiornika wyrównawczego i na zewnątrz. Przedmuch musi być na tyle duży, że nie dochodzi do otwarcia termostatu, bo gdyby on się otworzył, to to "coś" miałoby prostszą drogę przez termostat do górnego przewodu i do zbiornika wyrównawczego i na zewnątrz. Przy mało intensywnym przedmuchu już nie powinno wyrzucać płynu, ale bąbelkowanie w zbiorniku (gotowanie) pozostanie.
  • Poziom 16  
    Może być niedrożna chłodnica.
  • Poziom 27  
    A w gorszym przypadku uszczelka pod głowicą do wymiany.
  • Poziom 8  
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Wczoraj dokonałem wymiany chłodnicy i pomogło. Stara chłodnica była niedrożna. Niepokoi mnie jeszcze to że ogrzewanie w środku nie grzeje jak trzeba, podczas gdy silnik jest rozgrzany, temp na wskaźniku około 97 st. w środku z nawiewu zaledwie letnie powietrze dmucha.
  • Poziom 27  
    Może być też nagrzewnica w środku zapchana.
  • Poziom 8  
    Nagrzewnica grzała wcześniej, po spuszczeniu płynu i założeniu nowego termostatu układ chłodzenia równo nagrzewa chłodnice, a płyn nie idzie na nagrzewnice.
  • Poziom 11  
    Przydało by się porządnie odpowietrzyć układ...
  • Poziom 39  
    Ten wpis
    rafal8805 napisał:
    Mój problem dotyczy tego że dół chłodnicy robi się gorący, góra zimna.
    i ta diagnoza
    rafal8805 napisał:
    Wczoraj dokonałem wymiany chłodnicy i pomogło. Stara chłodnica była niedrożna.
    są moim zdaniem sprzeczne. Ale najważniejsze, że użytkownik jest zadowolony.