Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pajero 3.0 '93 brak świateł mijania i drogowych

dawka7 01 May 2012 12:24 6733 8
Relpol
    dawka7
    Level 10  
    Witam, światła zgasły z dnia na dzień, bezpieczniki sprawdzone, włącznik świateł, ten przy kierwonicy podmieniany na inny, nic nie dało.
    Co dalej?
    Który przekaźnik jest odpowiedzialny za te światła?

Pozdrawiam.
  • Relpol
    dymek93
    Level 10  
    MITSUBISHI PAJERO PRZEKAŹNIK świateł MB629085
    To powinien być ten. Koszt to ok 20 zł.
    tu masz link do jednego "mitsubishi-pajero-przekaznik-swiatel-mb629085"

Usunąłem link do aukcji internetowych.
    Reg. 3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Mod.[CameR]
  • Relpol
  • Helpful post
    dymek93
    Level 10  
    W tamtym przypadku poszła wiązka. Możesz ją sprawdzić czy kabelki nie są przepalone.
    dawka7
    Level 10  
    niestety nei mam takiego przekaznika. pod maską, koło akumulatora są tylko 4 o nr.
    MD113566
    MB183865 3 sztuki.

są gdzieś jeszcze?

Dodano po 43 [minuty]:

w sumie zauważylem, że nie ma też świateł postojowych, co poza manetką jest odpowiedzialne łącznie za światła?
    dymek93
    Level 10  
    Sprawdź czy nie masz ich pod kierownicą. Sprawdź jeszcze raz bezpieczniki (najlepiej miernikiem z funkcją do testu diod) albo gdzieś się kabel masowy zerwał albo zaśniedział(warto sprawdzić) lub całą wiązkę pod lewym kołem.

Dodano po 9 [minuty]:

http://mitsubishi.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=139821
    dawka7
    Level 10  
    Dziękuje bardzo za odpowiedz,
    po przejrzeniu wszystkiego raz jeszcze, sprawdzeniu bezpieczników, podmianie przekaźników i manetki włączającej światła. Udało mi się ustalić że nie ma dodatkowego +( jakby sygnału z manetki) w drugim przekaźniku(na zdjęciu po lewej stronie) odpowiedzialnym za światła.

Pajero 3.0 '93 brak świateł mijania i drogowych

Stały plus i masa dochodzą do obu, natomiast plus po włączeniu świateł manetką tylko do jednego z nich, po zmostkowaniu, światła są jednak jest to rozwiązanie krótkoterminowe, gdzie dalej szukać?
    Wiązkę raczej starałem się przejrzeć, nic nie zauważyłem, czytałem że jest jeszcze coś takiego jak moduł odpowiedzialny za światła w okolicy bezpieczników nad nogami kierowcy, może tam tkwić problem? Czy to jednak kabel którego nie mogę namierzyć?
    dymek93
    Level 10  
    Możesz sprawdzić ten moduł ("czy steruje napięciem"), a jak nie to, to musisz szukać w kablach:)
    dawka7
    Level 10  
    odpowiedzią na zagadkę jednak okazały się uszkodzone kable, pomiędzy skrzynką przekaźników pod maską a skrzynką bezpieczników w kabinie, w okolicy ściany komory silnika. Łatwo znaleźć nie było. Dziękuje za pomoc, temat zamykam.