Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER 5000 SERIES nie włącza się

jakubd-29 01 Maj 2012 13:15 1117 4
  • #1 01 Maj 2012 13:15
    jakubd-29
    Poziom 8  

Witam !!!

Mam problem ze swoim laptopem Acer 5000.Polega on na tym że po naciśnięciu włącznika miga pomarańczowa lampka a komputer w ogóle nie startuje.Na początku myślałem że była uszkodzona płyta główna ale po wymianie na inną sprawdzoną dalej ten sam rezultat.Sprawdzałem baterie i napięcie na niej wynosiło 15V.Z podłączonym zasilaczem też ani drgnie.Przypuszczam że może być uszkodzony włącznik albo bateria jest już do wyrzucenia.Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o podzielenie się doświadczeniem.Dziękuje wszystkim za udzielnie pomocy.

ACER 5000 SERIES nie włącza się

0 4
  • #2 01 Maj 2012 23:41
    boro1234567
    Spec od komputerów

jakubd-29 napisał:

Mam problem ze swoim laptopem Acer 5000.Polega on na tym że po naciśnięciu włącznika miga pomarańczowa lampka a komputer w ogóle nie startuje.Na początku myślałem że była uszkodzona płyta główna ale po wymianie na inną sprawdzoną dalej ten sam rezultat.Sprawdzałem baterie i napięcie na niej wynosiło 15V.Z podłączonym zasilaczem też ani drgnie.Przypuszczam że może być uszkodzony włącznik albo bateria jest już do wyrzucenia.

Bardzo ciekawa teoria z tym uszkodzeniem.
    Jak zachowuje się sprzęt na samym zasilaczu bez podłączonej baterii?
    Jeśli płyta była wymieniona, co z procesorem i ramem?
    Jak doszło do usterki?
    Oznaczenie płyty poproszę.

0
  • #3 02 Maj 2012 20:02
    jakubd-29
    Poziom 8  

Problem już rozwiązany musiałem tylko zmienić gniazdo zasilania ponieważ jakimś trafem nie stykało z kablem od baterii

Dodano po 2 [minuty]:

Mogłem wpaść na to wcześniej ale nie miałem miernika żeby wszystko dokładnie pomierzyć

0
  • #4 02 Maj 2012 20:04
    boro1234567
    Spec od komputerów

jakubd-29 napisał:
    Problem już rozwiązany musiałem tylko zmienić gniazdo zasilania ponieważ jakimś trafem nie stykało z kablem od baterii

Możesz to bardziej szczegółowo wyjaśnić.

0
  • #5 02 Maj 2012 20:48
    jakubd-29
    Poziom 8  

boro1234567 napisał:
    jakubd-29 napisał:

Możesz to bardziej szczegółowo wyjaśnić.

Okazało się że na jednej i drugiej płycie było uszkodzone gniazdo zasilania które po włączeniu raz pokazywało że laptop się ładuje a raz nie.Sprawdziłem więc zasilacz bo podejrzewałem że albo końcówka zasilacza jest do kitu albo gniazdo.Baterie wykluczyłem bo nawet jak by była do wyrzucenia to komputer zasilany z sieci i tak by odpalił .Sprawdziłem miernikiem zasilacz a później podłączyłem do wejścia i zobaczyłem jak się dioda zapaliła się na laptopie i zgasła więc wiadomo było że na gnieździe nie styka.

0