Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie ładują się niektóre strony internetowe.

01 Maj 2012 13:40 9143 5
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mam problem, ponieważ niektóre strony internetowe nie chcą mi się załadować. M.in Facebook.pl, jak się loguję na allegro to już też dalej nie wchodzi, nawet na tej witrynie (elektroda.pl), zalogowałem się, fajnie piszę ten temat fajnie, chcę wysłać i nie chce się załadować, nie wiem dlaczego.
    Instalowałem różne przeglądarki - nic, włączyłem bez blokady proxy - nic. Ostatnio wszystko działało, ale teraz jestem podłączony pod inną sieć i nie działa, na moim komputerze, na innych komputerach działa wszystko jak należy. Mój system operacyjny to Ubuntu, jeżeli macie jakieś pomysły to bym poprosił.

Pozdrawiam, miłego dnia życzę w dzisiejszy przepiękny dzień ;- ).

P.S.
    Widziałem podobne tematy, lecz tam chodziło, że strony internetowe się w ogóle nie odpalają.
    Nie wiem czy to jest odpowiedni dział?
    Za kłopoty przepraszam.
  • Poziom 14  
    Prawdopodobnie masz problem z protokołem zabezpieczającym SSL. M.in Facebook.pl, Banki, allegro itp. Wtedy nie zalogujesz się. Lub strona będzie a reaktywna. Podobną rzecz przerabiałem na windzie. Rzetelną lecz nieskuteczną pomoc otrzymałem jedynie od konsultanta sieci Plus. Na forach nikt nie ma chęci zagłębiania się w ten temat. A pomoce w sieci często okazują się niewystarczające. Aktem niecierpliwości naprawiłem to płytą instalatora. Nie znam całkowicie twojego systemu nakierowuję twój wątek chyba na dobrą drogę.
  • Poziom 7  
    Dzięki, za udzielenie mi odpowiedzi. Płyta instalatora, możesz napisać jaka płyta mam rozumieć, że chodzi Ci o płytę systemu operacyjnego ? (Jestem zielony w sprawach sieci, dlatego też zadaje takie głupie pytanie.)

Pozdrawiam.
    Miłego dnia ;- )!
  • Poziom 14  
    Witam
    Tak chodziło o płytę instalacyjną systemu.
  • Poziom 17  
    Kilka możliwości:
    - włączone proxy / vpn / tor,
    - złe MTU (jakiego masz dostawcę Internetu?),
    - brak obsługi SSL (do włączenia w przeglądarce),
    - wyłączony JavaScript (j.w.),
    - odrzucanie ciasteczek (j.w.).

Opisywałem to wszystko szerzej w FAQ:
    http://netdiag.pl/artykuly/faq/
  • Poziom 14  
    1. Ustaw proxy w3cache.pl : 8080
    2. Zmien MTU.
    3. Zmien ustawienia DNS (choc w Twoim przypadku na 99% to nic nie da).
    4. Jesli korzystasz z lacza ADSL zmien w ustawieniach PPPoA na PPPoE lub odwrotnie. Mnie to pomoglo (identyczny problem mialem z modemem ZTE 831A na laczu Netii, zmiana protokolu na PPPoE rozwiazala sprawe).
    5. Uaktualnij firmware modemu (ewentualnie sterownik jesli jest na USB).