Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napięcie żarzenia kineskopu w Samsung CX 558

08 Sty 2005 17:04 1305 7
 • Poziom 13  
  Witam
  Jakie powinno być nominalne napięcie żarzenia kineskopu w TV SAMSUNG CX-558 ?
  Jaki powinny być również napięcia katod?
  Objawem jest ciemny, nieco zniekształcony obraz, podejrzewam niewłaściwą pracę przetwornicy....
 • Poziom 28  
  Napiecie rzarzenia w wiekszoszczi kineskopow, w SAMSUNG'ie tez 6.3 V ( skutecznej, czyli niedaszie zmierzycz normalnym voltomiezem ).
 • Poziom 22  
  Calkiem ciemni ???
  Bo jak tak w pierwszej kolejnisci sprawdz pamiec,a na katodach jak masz cos okolo 180-200v to pewnie zablokowana matryca.
 • Poziom 24  
  do tego jest potrzebny specjalny miernik, jak masz V640 przyciśni przycisk LF ustaw na 15V i musi wskazywać 5V1 to równa się 6V3
 • Poziom 13  
  Pomiar Uż woltomierzem w Rin=1M na zakresie AC wskazał 3,6V jest to wartość średnia ale spróbuję jeszcze co pokaże oscyloskop.
 • Poziom 27  
  Istnieje niby prymitywna, ale całkiem dokładna metoda "pomiaru" takiego impulsowego napięcia.
  Potrzebne dwie malutkie żaróweczki, ze 30mA/12 lub 15V, takie, by przy napięciu 6,3V= z zasilacza, słabo się żarzyły - obie jednakowo.
  Jedną podłącza się do kineskopu a drugą do regulowanego zasilacza i tak ustawia jego napięcie, by świeciły identycznie, wystarczy zmierzyć to stałe napięcie, dokładność wychodzi lepsza, niż miernikiem bez TrueRMS.
  Wmak
 • Użytkownik obserwowany
  chcesz podwyrzszys prosze 5-7zwojow drutu w okola rdzenia trafa i do rzezenia kinola stare odlacz
 • Poziom 10  
  Witam
  radził bym nie wiecej niż 3 zwoje + opornik dobierany, nie odpowiednie znapiecie zarzenia i kineskop na śmietnik. Do pomiaru tego napiecia mozna zrobic proste urządzenie na z żarówką na 6.3v i fotorezystorem RPP131 wszystko to umieszcamy w tulejce dobierają odległosci od 0.5 - 2 cm. W celu wykalibrowania podłaczamy do żaróweczki zasilacz regulowany do 10v i ustawiamy wymagane napiecie, a do fotorezystorka omomierz.Całosc musi byc szczelnie odizolowana od innego zródła swiatła niż światło zarówki. Pózniej podłączamy to do żarzenia i odczytujemy czy wsakaznie omomierza zgadza sie z wzorcowym z zasilacza jesli tak to jest ok