Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eToken Pro 4254 - eToken - jak zabezpieczyć komputer

01 Maj 2012 17:13 1840 12
  • Poziom 27  
    Witam!
    Zacznę od początku. Dostałem od znajomego stary eToken Pro 4254 i chciałbym za jego pomocą zabezpieczyć komputer (tzn żeby zalogowanie do systemu - WinXP - było możliwe tylko wtedy gdy token jest podłączony do USB). Token jest właściwie rozpoznawany i zainstalowany.
    Moje pytanie brzmi: jak zabezpieczyć komputer? Czy w ogóle jest taka możliwość? Jakich programów użyć? I jakie jeszcze może być zastosowanie dla takiego tokenu?
    Proszę o porady.
    Pozdrawiam - mandrake13
  • Poziom 27  
    Tak, to czytałem. Ale tam nie ma do pobrania żadnego programu do obsługi, z tego można za to wykupić licencję na firmę, której nie posiadam. No chyba, że coś źle zrozumiałem, bo mój angielski nie jest zbyt zaawansowany.
    Hm. A może wie ktoś jak może nazywać się program obsługujący e-tokeny?
  • Poziom 27  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Pierwszy program - Secure Token - udało mi się zainstalować, ale nie bardzo potrafię się nim posłużyć. Drugi link niestety dotyczy wyłącznie Macintoshów.
    Czy mógłby mnie ktoś poprowadzić za rękę jak małe dziecko jak skonfigurować ten Secure Token??
    Pozdrawiam - mandrake13
  • Poziom 27  
    Dziękuję za plik, ale nie udało mi się go zainstalować do końca. Pojawia się okno:
    Próbowałem instalację niestandardową, ale po pojawieniu się tego okna
    i kliknięciu [OK] ono znika i nic się nie dzieje.
    Spróbuję znaleźć w sieci ten programik w innej wersji i napiszę o postępach.
    Podrawiam

EDIT:
    Przeskanowałem system i zaktualizowałem sterowniki do płyty głównej i USB, ale nadal nie wiem co dalej robić
  • Poziom 13  
    zaktualizuj Instalator Windows
  • Poziom 29  
    sassh napisał:
    zaktualizuj Instalator Windows
    Kolega sassh ma rację ,wykonałem próbne ściągnięcie programu(mam go na płycie PC Format)...u mnie wszystko działa .tu link do Instalatora: http://support.microsoft.com/kb/942288/pl
  • Poziom 27  
    Syestem zaktualizowany, dziękuję za link do poprawki. Program od Kolegi krys06 zainstalowałem już wcześniej z innego źródła. Mimo wszystko sterowników do tokena nie można było zaktualizować - czyli te co są powinny działać.
    Co powinno być moim kolejnym krokiem?
  • Poziom 27  
    Nie zamykać!

Jeśli ktoś zna jakiś program do obsługi tokenów, proszę o porady.
  • Poziom 27  
    Odświeżam temat.