Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Felicia 1.3 swieci kontrolka ladowania na niskich obrotach

01 May 2012 19:42 6754 7
  • Level 16  
    Witam,
    W skodzie Felicia 1.3 2000r po uruchomieniu silnika, świeci się kontrolka ładowania. Podczas jazdy również, przy wyższych obrotach zaczyna się delikatnie jarzyć, lecz nie gaśnie.

Wystarczy dodać sporo gazu (jednorazowo, na biegu jałowym) i kontrolka zgaśnie, podczas jazdy nawet na niskich obrotach już się nie zaświeci.

Wyłączenie silnika i ponowne zapalenie samochodu - kontrolka znów świeci.
  • Level 15  
    W mojej feli okazało się że komutatory są wytarte ktoś regenerował regulator napięcia i dał za twarde szczotki, ale do rzeczy tak jak kolega napisał wykręć i sprawdź regulator wychodzi razem ze szczotkami może się zużyły , albo komutatory jak u mnie lub diody w alternatorze.
    Moderated By Błażej:

Z definicji:

Quote:
    Komutator – element przełączający umieszczany na wirniku komutatorowych maszyn elektrycznych

Gdzie w alternatorze masz przełączanie?!? Ten element nazwa się inaczej - PIERŚCIENIE ŚLIZGOWE.

• Level 16  
    Pasek klinowy OK
    Wg. mnie, gdyby uszkodził się regulator, to kontrolka przy wyższych obrotach świeciła by jaśniej. A jest odwrotnie.
  • Level 29  
    Quote:
    Wg. mnie, gdyby uszkodził się regulator, to kontrolka przy wyższych obrotach świeciła by jaśniej. A jest odwrotnie.

Niekoniecznie, czasem przy uszkodzonym regulatorze zagotuje się akumulator. Najlepiej wszystko dokładnie sprawdzić. Sprawdź napięcie oraz prąd jakie podaje alternator, czasem napięcie jest w porządku, a akumulator niedoładowany lub przeładowany.
  • Level 17  
    na 100% padł mstek prostowniczy w altku, dokładniej któraś z diód. Te mostki są delikatne. Często robię te alternatory i zawsze na półce mam kilka układów prostowniczych. Zdemontuj alternator rozbierz, wymień mostek oceń stan łożysk, szczotek. Zmień co potrzeba i musi być ok.
  • Level 16  
    Wymiana regulatora załatwiła sprawę.