Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

man tgx 440 kontrolka abs

radziu99 01 Maj 2012 22:38 2669 9
  • #1 01 Maj 2012 22:38
    radziu99
    Poziom 6  

Witam wszystkich mam problem z manem tgx po odłączeniu aku zaświeciła sie kontrolka abs robiłem diagnostykę komputerową i pokazuje awarie czujnika regulacji ciśnienia modulatora tylnej osi w parametrach tylna oś ma 64 bary co jest teoretycznie niemożliwe.Wiec mam pytanie czy ktoś mógł by mi podpowiedzieć gdzie taki czujnik sie znajduje byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

• #2 02 Maj 2012 07:22
    ekka
    Poziom 17  

Witam jak sam sobie kolego odpowiedziałeś , regulator ten znajduje się w modulatorze tylnej osi, jest z nim zintegrowany. Pozdrawiam

• #3 02 Maj 2012 20:06
    kakibara
    Poziom 24  

podlacz komputer, wykasuj bledy, przejdz do zakladki ebs, zatwierdz zjedz na dol zakoncz, nastepnie wykasuj pamiec ebs, wylacz zaplon, zalacz zaplon, jest blad?

• #4 02 Maj 2012 23:04
    radziu99
    Poziom 6  

Dzięki za podpowiedz ale mam jeszcze jedno pytanie czy modulator mogę podłożyć od takiego samego tgx"a?Mam możliwość pożyczyć taki modulator ale nie wiem czy nie zrobię sobie zbędnej roboty dzięki pozdrawiam.

• #5 03 Maj 2012 16:52
    kakibara
    Poziom 24  

zrobisz sobie robote, ten blad powtarza sie- jezeli udalo ci sie go skasowac wentyl jest ok.

• #6 03 Maj 2012 22:58
    radziu99
    Poziom 6  

No właśnie błędu nie idzie skasować zawsze jest ten sam.Moim zdaniem właśnie coś jest z tym czujnikiem ale nie wiem jak to sprawdzić gdybym przełożył od innego mana to wszystko byłoby jasne.Dzięki

• #7 05 Maj 2012 18:50
    kakibara
    Poziom 24  

podaj nr bledu, dziwne po odpieciu aku zeby padl, sprawdz kostke i kable, nie masz duzo pracy zeby go przelozyc

• #8 05 Maj 2012 23:55
    radziu99
    Poziom 6  

Modulator jest ok bo podłożyłem go do innego tgx'a i błędów niema wszystkie parametry w normie.Ale jest jeszcze coś dziwnego w parametrach czujniki prędkości tylnych kół pokazują 461 km/h może to wina instalacji przetarte przewody albo coś w tym rodzaju nie wiem które przewody w kostkach pod maską są od modulatora żeby je sprawdzić może ktoś ma schemat byłbym bardzo wdzięczny za pomoc

• #9 07 Maj 2012 23:02
    kakibara
    Poziom 24  

kolego, dlaczego zdejmowales kleme? czy auto przyjechalo na warsztat bez bledu i po zalozeniu klemu wyskoczyl blad abs/ebs? sprawdz podlaczenie kabli od czujnikow z tylnych kol do modulatora pod siodlem, jakim kompem diagnozujesz? bo troche robi sie to zawile. diagnoza.napisz nr bledow.

• #10 07 Maj 2012 23:31
    radziu99
    Poziom 6  

Dziękuje wszystkim za pomoc ale już jest ok poprosyu padł komputer od ebs założyłem inny i wszystko działa

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME