Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ML1640 - ledwo co drukuje.

syade 01 May 2012 22:39 1871 5
 • #1
  syade
  Level 9  
  Cześć mam problem z drukarką, a mianowicie jest to drukarka laserowa (druk czarno-biały). Problem polega na tym że bardzo słabo drukuje od jakiegoś czasu. Więc sprawdziłem ilość proszku w tonerze, fakt było go bardzo mało, więc dokupiłem i uzupełniłem go. Po uzupełnieniu proszku w '' Smart Panel'' na stanie pokazywało mniejszą połowę czarnego paska. Więc czytając tu o podobnych problemach postanowiłem ją zresetować. Toner jest już pełny, ale drukarka nadal słabo drukuje. Dodam że nie jest ona zajechana, ma około 2 lata, i używam jej do potrzeb domowych, więc nie wydrukowałem więcej niż 400-500 stron.
 • #2
  mickpr
  Level 39  
  Wymienić należałoby wałek magnetyczny (rdzeń), przeczyścić dokładnie elektrodę ładującą oraz wymienić wałek światłoczuły. Koszt łącznie jakieś 50 -80 zł. Sprawdzałeś na innym tonerze?
  Aha - może to być również wina kiepskiego proszku (toner).
 • #3
  syade
  Level 9  
  Właśnie nie mam innego tonera a już na starym proszku słabo drukowało. Rozkręcę to i trochę poczyszczę i zobaczymy czy będzie jakiś rezultat
 • Helpful post
  #4
  mickpr
  Level 39  
  Samo czyszczenie na niewiele się zda, moim skromnym zdaniem.
 • Helpful post
  #5
  copyman
  Photocopiers specialist
  Zatem jak będziesz czyścił to zacznij od krawędzi metalowej listwy nakładającej toner na wałek magnetyczny. Lubią sie na niej robić spieki i tworzy sie osad który ogranicza ilośc tonera nakladanego na ten wałek a w rezultacie masz jasne paski a w ostateczności cały wydruk jest blady. Listwe należy oczyścić DELIKATNIE żeby jej nie powyginac. Najlepiej sprawdza sie paznokieć :) Wyczujesz wtedy czy jeszcze coś nie zostało na jej krawędzi . Co do tonera to nie jest wskazane mieszanie roznych typów lecz dokładne oczyszczenie kasety z resztek starego. Myśle jednak ze czyszczenie tej listwy rozwiąże Twój problem.

  C.
 • #6
  syade
  Level 9  
  Ok wielkie dzięki za porady. Postanowiłem oczyścić wałek i listwę. Na listwie nie było zbyt dużo zanieczyszczeń aczkolwiek troszkę, natomiast wałek był uświniony mocno ( nic dziwnego w końcu rozprowadza ten proszek) ale w każdym razie wyczyściłem obie rzeczy, a na końcu zrobiłem odsysanie odkurzaczem wiem że to głupie ale teraz jakość wydruku poprawiła się wielokrotnie.