Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BRC Sequent 56 - uszkodzony komputer/sterownik gazu?

winnipool 02 May 2012 10:59 4555 1
    winnipool
    Level 2  
    Witam,
    Mam następujący problem z instalacją BRC Sequent 56 zamontowaną w mitsubishi galant 2.5V6. Mianowicie pewnego dnia po odpaleniu samochodu zauważyłem, że na kontrolce od gazu świeci się pomarańczowa dioda i dwie zielone (środkowe) od wskazania poziomu. Po przełączeniu na benzynę zaświeciła się prawidłowo czerwona dioda, ale po lekkim rozgrzaniu silnika na wolnych obrotach znowu zaświecała się pomarańczowa dioda i lekko migała dolna zielona, ale samochód cały czas był na benzynie. Po powrocie z pracy poruszałem wszelkimi możliwymi przewodami od gazu (przynajmniej tymi, które wiedziałem, że są od gazu) i samochód zaczął poprawnie pracować na gazie. Następnego dnia początkowo wszystko także było w porządku, samochód normalnie przełączył się na gaz, ale po przejechaniu jakichś 10km w trakcie jazdy zaświeciła się pomarańczowa dioda i samochód przełączył się na benzynę. Przy ustawieniu przełącznika na benzynę znowu czerwona dioda przy jeździe, a na wolnych pomarańczowa i dolna zielona.
    Diagnoza gazowników do których pojechałem: uszkodzony komputer gazu, bo nie mogą się z nim połączyć. Koszt nowego 1800zł.
    Czy istnieje możliwość, że to jednak co innego, albo jakiejś redukcji kosztów? Może ktoś naprawia te komputery?
    Oczywiście zacząłem już szukanie używki.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo