Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub Koda AM966 szumi przydxwięk z sieci

gtom 08 Sty 2005 18:40 1581 6
  • #1 08 Sty 2005 18:40
    gtom
    Poziom 12  

Witam nabyłem z drugiej ręki zestaw Kody i po włączeniu wł. głównym szumi przydźwięk z sieci.Szumy są słyszalne we wszystkich głosnikach ale w subie najbardziej.Wystepują też w przypadku niepodłączonego kabla sygnałowego.Są też słyszalne przy bardzo cichej muzyce.Nie ma znaczenia czy są w st bayu czy nie.

Czy to może sprawa konstrukcji, czy coś wysiadlo np.kondensatory w zasilaczu ?

Czy ktoś już się spotkał z takim problemem?

0 6
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 08 Sty 2005 23:19
    piapia
    Poziom 24  

Niestety Koda tak ma - tez sie zawiodłem. Nie wiem czy wszysttkie, ale moj SW-1000 ma brum, kupilem ostatnio znajomemu zestaw Kody w ktorym jest sub SW-850 - rowniez szumi. Nie na takie modele trafilem czy Koda robi kiepskie zasilacze. Robilem wzmacniacze do subwooferow i nie mialem takiego problu chyba ze uzywałem trafo ktore samo w sobie buczało ;-)

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 11 Mar 2005 13:49
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 11 Mar 2005 21:25
    gtom
    Poziom 12  

Niestety "kamervid" nie przeczytałeś dokładnie mojego postu.Napisałem że brum występuje nawet bez podłączenia sygnału,więc nie ma mowy o połączeniu mas z innych urządzeń.Koda brumi sama z siebie :-(.Wymieniłem już scalak we wzmacniaczu i nic.Dołozyłem po 10000uF na zasilaniu wzmacniacza nie pomogło.Narazie brak mi pomysłu.Może ktos miał taki kłopot i jakoś mu się udało to zwalczyć .Dodam że wzm.do suba jest na LM1875

0
  • #5 11 Mar 2005 22:07
    piapia
    Poziom 24  

przerysuj schamat zasilacza do końcowki mocy - jak juz to rozbierałes.

jakie jest trafo?

pozdrawiam

0
  • #6 12 Mar 2005 11:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 12 Mar 2005 15:45
    wojtek999
    Poziom 16  

Może spróbuj jeszcze dodać 2 kondensatory 100nF. Jeden na mostku a drugi na wyjściu za elektrolitami.

Dodano po 1 [minuty]:

...i załóż jakiś ekran na transformator,jeśli go nie ma.

0