Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik zespolony (pająk) obejście go przekaźnikami audi 80 b3

02 Maj 2012 11:34 5485 2
 • Poziom 11  
  Witam problem u mnie polega na tym, że światła mijania są niezależne od pająka a świateł drogowych nie ma wcale, tzn są ale tylko na przyciągnięcie manetki, na stałej pozycji już nie działają.

  Wiązka nie jest nigdzie naruszona nie widać mostków, jednak po przekręceniu stacyjki do pozycji zapłonu od razu zapalają się światła mijania, niezależnie od tego czy pająk jest podłączony do kostek czy zupełnie wymontowany z samochodu!
  Po wyjęciu bezpieczników odpowiedzialnych za światła mijania gasną.

  Wygląda to tak jakby ktoś przerobił światła specjalnie pod stacyjkę, jednak nie ma śladu po jakichś przeróbkach

  Chcę więc znaleźć odpowiednie wyprowadzenia pinów z pająka i przerobić te światła na przekaźniki, odcinając fabryczne przewody i izolując je.

  nie znam tylko wyprowadzeń pinów więc załączam zdjęcie

  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec81e93556da2b44.html
 • Poziom 37  
  30 - stałe zasilanie tego "pająka" (stąd m.in. błysk), 56 to zawsze zasilanie świateł z włącznika reflektorów, 56a - wy. drogowe, 56b - wy. mijania.
  Ale problem tkwi już od wyprowadzenia przewodu z 56 włącznika świateł w tablicy - tak najczęściej robią. Chodzi o biało-czarny przewód (nie czarno-biały!)
  A czy w gnieździe przekaźnikowym nr. 10 nie ma jakichś zworek?
  To część manetek z przełącznikiem świateł.
 • Poziom 11  
  Witam po dlugiej przerwie, problem rozwiązany

  mianowicie jakiś flet elektromajster połączył już za kostką od świateł, pin 30 z X reszta była sprawna choć styki od świateł mijania były wtopione w obudowę.

  Także w takich młodych samochodach trzeba również zwrócić uwagę czy poprzedni właściciel(e) nie zrobil(i) jakichś cudacznych przeróbek zamiast fachowo wziąć się za naprawę:)