Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Tuba" voicekraft pali bezpieczniki

tygrysss 19 Maj 2012 11:11 4953 43
  • #31 19 Maj 2012 11:11
    tygrysss
    Poziom 21  

A więc mierząc wychodzi 3.90MΩ i waha się, raz w górę raz w dół.

To dobry znak?

• Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #32 19 Maj 2012 11:19
    pudzianowski
    Poziom 28  

Cześć.
    Tak, myślę że można podłączać... pod 12V :D tym nie mniej proponuję przez żarówkę włączoną w szereg oraz przy założonej obudowie.
    Mateusz

• #33 19 Maj 2012 11:29
    tygrysss
    Poziom 21  

Okej, w takim razie czekam na samochód i podpinam.
    O wynikach natychmiast poinformuje.

Pozdrawiam.

• Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #34 19 Maj 2012 12:14
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Żarówka może w pierwszej chwili rozbłysnąć, a potem przygasnąć. To normalny objaw rozpoczęcia pracy. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, to żarówkę zewrzeć i sprawdzić, czy gra.
    Tranzystory końcówki mocy oczywiście już sprawdzone i zweryfikowane?

• #35 19 Maj 2012 12:27
    tygrysss
    Poziom 21  

Tak, końcówki mocy, i tranzystory sterujące sprawdzone - nic nie przebija w żadną stronę.
    Obecnie oczekuje na samochód, który pojechał, a w nim jest cała instalacja.

• Pomocny post
    #36 19 Maj 2012 14:00
    pudzianowski
    Poziom 28  

tygrysss napisał:
    Tak, końcówki mocy, i tranzystory sterujące sprawdzone - nic nie przebija w żadną stronę.

Cześć.
    Moja drobna uwaga: czasami zdarza się przypadek taki, że nie ma zwarcia a powstała jakaś rezystancja między np. żródłem a drenem w tranzystorach MOSFET. Dlatego też uważam, iż sprawdzać się powinno nie jedynie na zasadzie "nie piszczy" a dokonywać sprawdzenia pod kątem wykazywania własności półprzewodnika (wskazania spadku napięcia tylko "w jedną stronę" jeśli chodzi o posługiwanie się multimetrem).
    Z poważaniem
    Mateusz

• #37 19 Maj 2012 17:10
    tygrysss
    Poziom 21  

Panowie, chciałbym wam serdecznie podziękować.
    Tuba po podłączeniu działa jak nowa.
    Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

• #38 21 Maj 2012 18:08
    tygrysss
    Poziom 21  

Witam ponownie.

Voicekraft - co mnie podkusiło by to kupić? Panowie znów coś się zepsuło...
    Niestety, po paru godzinach grania coś się znów stało. Po podpięciu sygnału głośnik można by powiedzieć lata. Dzieje się to po podgłośnieniu na wzmacniaczu, gdy ustawie na nim ok 1/2, a na radiu nawet max to latanie głośnika jest małe, ale gdy ustawie powyżej połowy, głośnik zaczyna samoistnie latać. Gdy nie są podpięte kable audio nic takiego nie występuję. Nie sądzę, żeby padły tranzystory końcowe bo gra, po podpięciu do komputera - latanie głośnika nie występuję. W samochodzie były zmienione kable (chinch) jak i radio - instalacja jest ok.

Pozdrawiam.

• #39 21 Maj 2012 18:23
    Błażej

Sprawdź masy. Jeśli występuje to przy podpiętych przewodach audio, to sprawa leży po stronie toru dźwiękowego.
    PS. Niestety, tak to jest z tanim sprzętem...

• #40 21 Maj 2012 19:32
    tygrysss
    Poziom 21  

Mógł byś bliżej podpowiedzieć jak sprawdzić masy?
    Mówimy tu o masie kabli chinch? W których punktach przyłożyć końcówki multimetru tak, aby pomiary były coś warte?
    Tak też pomyślałem, że jeżeli problem występuje przy podpiętych kablach to coś z z torem dźwięku, a nie z przetwornicą.
    Jak nie urok to sracz*a...

EDIT:

Aha, dodam, że kiedyś jak podłączałem tube pod keyboard, to dźwięk był, natomiast w chwili obecnej go nie ma, ale tak jak wspomniałem pod komputerem działa,a w samochodzie słychać to (tak jakby) tętnienie w głośniku (przy tym wychył głośnika jest spory, dodał bym, że aż boję się o niego).

Pozdrawiam.

• #41 22 Maj 2012 19:41
    tygrysss
    Poziom 21  

Ok - przelutowałem całą płytkę, zimne luty można wykluczyć jak i ew. brak masy. Podpowiedzcie panowie co więcej można zrobić? Co sprawdzić?

Pozdrawiam.

• #42 22 Maj 2012 20:44
    Błażej

Ustalmy fakty:
    1. Bez podłączenia sygnału jest dobrze.
    2. Po podpięciu sygnału z radia - furkocze.
    3. Po podpięciu sygnału z innego źródła jest dobrze.
    Ergo: uszkodzone radio.

• #43 22 Maj 2012 20:50
    tygrysss
    Poziom 21  

1. Dokładnie
    2. Dokładnie
    3. Tutaj tyczy się tylko komputera. Po podpięciu np. telefonu komórkowego, nie słychać nic, tzn taki przydźwięk (brumczenie), ale nie jest to objaw jaki opisałem (latanie głośnika). Tak jak również wcześniej wspomniałem , kiedyś jak podłączyłem tubę, pod keyboard grało, natomiast teraz cisza.
    Radio zostało wykluczone, podłączyłem inne (tzn taki sam model ale drugie, zapasowe z garażu) i objaw ten sam, idąc tym tropem zmieniłem kable chinch (nie powiem, żeby były jakiejś dobrej jakości, ale pod komputerem działały) - efekt - nadal głośnik furkocze.
    Tuba powinna zagrać, pod telefonem, ew przynajmniej powinien być jakiś (chociaż cichy) dźwięk muzyki, natomiast jest cisza.

Pozdrawiam.

• #44 23 Maj 2012 20:07
    tygrysss
    Poziom 21  

Mógł bym prosić o odpowiedzi/podpowiedzi na temat naprawy tego sprzętu?

Pozdrawiam.