Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA Sattellite L300-1A2

02 Maj 2012 15:43 1211 5
  • Poziom 10  
    Witam

W tym laptopie czyli Toshiba Satellite L300-1A2 mam kartę graficzną Intel 4 series Express Chipset Family, oraz 3 Gb ramu i dual core 1,66. Posługując się aplikacją dxdiag wyczytawszy że karta ma pamieć 1342Mb. Chciałbym wiedzieć na jakiej zasadzie działa ta karta i co to za karta? Bo czasami odpalam gry co potrzebują z karty pamięci 128MB to jest problem przy grafice i ledwie co chodzi. Aktualnie mam windows 7. Nie wiem czy idzie coś zrobić z tą kartą żeby jakoś chodziła bo nie wiem skąd u niej taka pamieć skoro w praktyce jej nie ma.
  • Poziom 10  
    Dalej nie otrzymałem odp na moje pytanie.
  • Poziom 17  
    Witam.
    W zasadzie kolega post wyżej odpowiedział na większość kolegi pytań. Jeżeli jest to ta karta to jej maksymalna pamięć wynosi 384MB z kolegi 3 GB na pokładzie. Jest to karta zintegrowana nie posiadająca swojej pamięci. Korzysta ona z zasobów RAM-u w miarę obciążenia. Im mniejsze tym koledze mniej ram-u zabiera. Jeżeli chodzi o wskazania dxdiag - mogą być po prostu źle zliczane.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Pobiera z RAMU. przy grach mam jeszcze wolne o kolo 1,5gb ramu i dlaczego karta go nie pobierze chocby te 384Mb bo ta karta w praktyce nawet nie daje 64Mb
  • Poziom 24  
    Nic chyba z tego kolego nie rozumiesz, karta ta sama sobie przydziela pamięć w miarę potrzeb, i ciekaw jestem jak chcesz sprawdzić stan ramu w trakcie grania. Żeby to sprawdzić musisz zminimalizować grę, a wtedy karta "oddaje" z powrotem do systemu nieużywaną aktualnie pamięć. Poza tym czy będzie ona mieć 64MB czy 1000MB nie zmienia to wiele niczego, bo problem tu tkwi nie w ilości pamięci tylko samej mocy obliczeniowej karty graficznej.

Ma za to jedną poważną zaletę. Nie psuje się tak jak te wszystkie pseudo "wypasione" Nvidie lub Radeony.