Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka do 1200 zł. Bosch, Siemens?

02 Maj 2012 16:13 7632 11
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie. Noszę się z zamiarem kupna pralki do 1200 zł. Mam swoje typy, a chciałbym się upewnić czy dobrze wybrałem.

Siemens WM10E364PL
    Pralka Siemens WM10E364PL - opis, informacje, dane techniczne produktu

Bosch WAE 2039 KPL
    Pralka Bosch WAE 2039 KPL - opis, informacje, dane techniczne produktu

Siemens WM 10E38RPL
    Pralka Siemens WM 10E38RPL - opis, informacje, dane techniczne produktu

Bosch WAE 2047 FPL
    Bosch WAE 2047 FPL od przodu - Pralki - Bosch WAE 2047 FPL od przodu od 1154.54z

A może polecacie coś innego do tej kwoty? Co do parametrów to raczej standard, nic nadzwyczajnego nie oczekuje. Miło by było jak by miał automatykę wagową i opóźniony start. Electrolux'a raczej bym nie chciał, trochę odstraszają mnie kwoty napraw, a to też ma jakiś wpływ na potencjalny zakup.
    Z tego co udało mi się zorientować to te wszystkie podane przeze mnie mają te rozbieralne łożyska, czy jak to tam się zwie, zgadza się?
    Dziękuję z góry za odpowiedzi :)
  • Poziom 12  
    Z tego co ja szukałem po forach to te serie powinny mieć normalną wymianę łożysk.

Serie bosch KPL są z programami niby pod dzieci, ale pewnie i tak różnicy wielkiej nie ma.

Mam od lutego albo marca BOSCH WAE 2047 FPL, made in Poland, 7kg, A++, 1000 obr, automatyka wagowa, opóźniony start, po zakończeniu prania pralka może piszczeć że koniec już. Ma praktycznie wszystko co trzeba. Time Perfect który skraca kilka minut czas prania. Dobre mi się pierze i wiem chociaż kiedy pranie się skończy prać :) Dla mnie 1000 obr wystarczy, programy tak samo. Program 15 minutowy trochę za krótki. Pralka dobrze pierze. Puki co odpukać nic się nie dzieje.
    Nawet ma alarm jak zapomni się odkręcić zawór wody to pralka się zatrzyma i piszczy i wyświetla błąd, który oznacza brak wody. I pralka na sucho nie pójdzie. Opisane dobrze programy, prostota w praniu :)

Pralka do 1200 zł. Bosch, Siemens? Pralka do 1200 zł. Bosch, Siemens? Pralka do 1200 zł. Bosch, Siemens? Pralka do 1200 zł. Bosch, Siemens?
    Masz instrukcje do mojej: WAE 2047 FPL
    1. http://img138.imageshack.us/img138/5064/dsc00126vd.jpg
    2. http://img197.imageshack.us/img197/3844/dsc00127nj.jpg
    3. http://img96.imageshack.us/img96/6841/dsc00128fh.jpg
    4. http://img811.imageshack.us/img811/7334/dsc00129ms.jpg
    Pewnie do każdego podobnego modelu będzie praktycznie to samo.
  • Poziom 8  
    A jeszcze o jedno się zapytam, jak tam wykonanie? Jak blacha? Przy lekkim nacisku nie wygina się? Akurat ta cecha jest ważna w kontekście zakupu ;)
    Dzięki za instrukcję, przyda się :)
  • Poziom 8  
    Ale to chyba wszystkie pralki obecnie robione tak mają, że blacha cieniutka, prawda? :) Ale jakieś lekkie kosmetyki to bez problemu można stawiać, nie? :)
    A jeszcze będę upierdliwy, jak z tym zabezpieczeniem, poradze sobię, jest jakaś instrukcja jak to zdjąć? :)
  • Poziom 32  
    wigrus napisał:
    Ale jakieś lekkie kosmetyki to bez problemu można stawiać, nie? :)

do tego żelazko i suszarkę postawisz i nic się nie stanie
    wigrus napisał:
    jak z tym zabezpieczeniem, poradze sobię, jest jakaś instrukcja jak to zdjąć?

Jest instrukcja i sobie poradzisz.
    Co do blachy - ja mam teraz Boscha (co prawda made in Germany) i blacha jest naprawdę mocna z boku, trzeba trochę siły przyłożyć, żeby jednak się ugięła.
    dymcio111 napisał:
    Na starą pralke Polara stawałem cały, przy tej wole nie ryzykować

Ja na blat stanąć bym nie stanął jakaś płyta czy coś), ale opierając się o krawędzie blatu myślę, że spokojnie by wytrzymała (a sprawdzę to kiedy :) ). A co do Polara - prawda - stanąć można bez problemu (sprawdzone - Luna 385E nacisk ok. 90kg). Na metalowych blatach to i prasować można było po podłożeniu jakiegoś materiału :)
  • Poziom 32  
    dymcio111 napisał:
    gorsze jest poziomowanie

Poziomnica w dłoń (albo nawet nie) i spokojnie sobie poradzi :D
  • Poziom 12  
    Dodam jeszcze że z boku pralki blacha jest profilowana tj. profilowana na prasie żeby miała pogłębienia, pewnie to ma służyć mniejszemu wyginaniu blachy. Ale i tak chyba przy wnoszeniu lub ustawianiu leciutko się wgniótł mi jeden bok ten na widoku akurat, na pierwszy rzut oka nie widać tylko jak się dobrze przyjrzy niżej.
    Ja z poziomowaniem miałem zabawy bo po kilku powodziach z pralki pod nią jest krzywa podłoga, trzeba kiedy i tak robić remont całej łazienki.
  • Poziom 8  
    Damy radę z tym poziomowaniem, za którymś razem damy :D
    Dzięki za odpowiedzi :)
  • Poziom 32  
    Najważniejszy parametr 5lat gwarancji.Reszta według uznania.
  • Poziom 11  
    No nie wiem czy gwarancja to najważniejszy parametr, ja by raczej sugerowała się renomą firmy, ilością programów i klasa energetyczną. Ważny jest też silnik, dobrze aby był Direct Drive, bo gwarantuje ciche i stabilne pranie no i ma te 10 lat gwarancji jak komuś na tym zależy.