Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw dla grafika za +/-3000zł

02 Maj 2012 16:31 1351 6
  • Poziom 2  
    Witam,
    jako że nieuchronnie się zbliża koniec żywotu mojego laptopa, postanowiłam "zamienić go na lepszy model". Poszperałam w necie i wstępnie złożyłam sobie w techplanet.pl taki zestaw jak poniżej (trochę wybrakowany). Pracuję na programach Adobe (obróbka grafiki i wideo) oraz Autodesku (modelowanie 3d w Mayi), dlatego pod tym kątem chciałabym dobrać podzespoły. Co do OC, nie miałam do tej pory z tym styczności, ale jeśli zajdzie potrzeba to jak najbardziej.

procesor: i7 2600k, 3,4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX (1129zl)
     płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 (335zl)
     RAM: A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Gaming Series CL9 (174zl)
     obudowa: CoolerMaster Elite 430 (129zl)
     zasilacz: XFX Core 550W (238zl)
     chłodzenie: czy będzie potrzebne jeśli na razie nie będę się zajmować OC?
     grafika: MSI ATI Radeon HD6850 1GB DDR5/256bit (ver.OC) (479zl)
    ALBO Asus ATI Radeon HD6850 DirectCu ver.2 1GB (528zl)
     dysk twardy: ?? interesuje mnie przedział 500GB-1TB. Zastanawiam się, czy wstępnie kupić 500GB, a po jakimś czasie dołożyć drugie tyle i np. podpiąć w RAID (nie znam się za bardzo na tym, ale dowiedziałam się, że to może poprawić wydajność), czy od razu wziąć 1TB? (Ewentualnie pośredni rozmiar - 750GB)
     napęd: ?? co to tego nie mam pomysłu, doradźcie mi jakiś tani i przyzwoity napęd

Inne (lepsze) propozycje mile widziane. Chciałabym się zmieścić w kwocie do 3000zł, aczkolwiek nie będzie tragedii, jeśli suma trochę wykroczy poza ramy.

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczna :)
  • Poziom 23  
    Polecam zakupić dysk twardy od razy 1TB.
    Doradzam Ci kupić napęd tani i dobry.Któryś z modeli firmy ASUS.
  • Poziom 13  
    jigoku napisał:

procesor: i7 2600k, 3,4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX (1129zl)
     płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 (335zl)
     RAM: A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Gaming Series CL9 (174zl)
     obudowa: CoolerMaster Elite 430 (129zl)
     zasilacz: XFX Core 550W (238zl)
     chłodzenie: czy będzie potrzebne jeśli na razie nie będę się zajmować OC?
     grafika: MSI ATI Radeon HD6850 1GB DDR5/256bit (ver.OC) (479zl)
    ALBO Asus ATI Radeon HD6850 DirectCu ver.2 1GB (528zl)
     dysk twardy: ?? interesuje mnie przedział 500GB-1TB. Zastanawiam się, czy wstępnie kupić 500GB, a po jakimś czasie dołożyć drugie tyle i np. podpiąć w RAID (nie znam się za bardzo na tym, ale dowiedziałam się, że to może poprawić wydajność), czy od razu wziąć 1TB? (Ewentualnie pośredni rozmiar - 750GB)
     napęd: ?? co to tego nie mam pomysłu, doradźcie mi jakiś tani i przyzwoity napęd
    Inne (lepsze) propozycje mile widziane. Chciałabym się zmieścić w kwocie do 3000zł, aczkolwiek nie będzie tragedii, jeśli suma trochę wykroczy poza ramy.
    Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczna :)

Co do procesora to zależy co robisz w programie,jak dużo renderujesz to 4C/8T najlepszy wybór (C-core ,rdzeń - T-Thread czyli wątek)
    Moim zdaniem procesor lepiej kupić na allegro jakiś używany w cenie do 900pln bez problemu wyrwiesz jakiegoś i7-2600K.
    płyta jedna z lepszych,cenowo także atrakcyjna spore możliwości OC.
    Co do pamięci to 1600Mhz moduły są optymalnym rozwiązaniem i 8GB bez problemu starczy na początek.
    Zasilacz 550W bez problemu uciągnie ten zestaw -generalnie brać co tańsze w danej cenie i lepsze możliwości czyli od XFX,OCZ inne markowe.
    Chłodzenie można kupić jakiegoś Silentium od spartana w górę ale bez przesady,ew jakieś inne maks do 80pln.
    Na płycie P67/Z68 można podbić lekko procesor nawet ten bez odblokowanego mnożnika czyli i7-2600 o dodatkowe 4x100Mhz (400Mhz).
    Czyli zamiast 3400Mhz na start masz 3800Mhz + dodatkowo co podniesie Tryb Turbo.
    Co do dysku to 500GB starczy bez problemu ale zamiast dokupowania 2giego do RAID kup dysk SSD 64GB bądż większy.
    Napęd jakieś LG DVDRW.
    Co do grafiki to raczej skłoniłbym się do Nvidia ew jeśli masz okazję kupić Quadro z serii FX3700 (odpowiednik 8800/9800GT ) - do kupna na licytacjach od 250pln w górę.
    Ew słabsze Quadro FX1800 czyli takie 9600GS
    Sam miałem AMD FIREPRO V5900 2GB ddr5 ale kartę sprzedałem za okolo 750pln.

Ew sprawdż w specyfikacjach programów na stronie producenta (ew forach) czego wymagają bo może okazać się że nawet takie Quadro FX1700 z 512MB (w cenie ok 140pln) ci styknie .
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałam się na:
    - chłodzenie SilentiumPC Fortis he1225 (133zl)
    - dysk Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 64MB (345zl). Wprawdzie jakieś SSD 120GB + HDD 500GB byłoby niezłe, ale czy będzie aż taka wielka różnica w szybkości?

Cytat:
    Co do grafiki to raczej skłoniłbym się do Nvidia ew jeśli masz okazję kupić Quadro z serii FX3700 (odpowiednik 8800/9800GT )

Nie mogłam za bardzo znaleźć kart z tej serii. Myślałam jeszcze o GF GTX 460, 560 i quadro 600, jednak chyba się zdecyduję na GeForce'a GTX 460. Quadro jest chyba bardziej dla profesjonalistów, a ja na razie jeszcze nie zajmuję się zawodowo 2d i 3d, więc myślę, że wystarczy mi coś na poziomie GF GTX460. Co o tym sądzicie? Może jakieś inne propozycje kart? Cenowo tak do 600zł.
  • Poziom 23  
    Dysk wybrałaś całkiem dobry.
    Możesz dokupić SSD wtedy różnica szybkości bardzo wzrośnie.Na HDD będziesz trzymała swoje zdjęcia filmy do obróbki itp.. .A na SSD system.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Myślałam o takiej opcji, ale jeszcze poczytam o tym SSD i się zastanowię, bo jednak SSD też trochę kosztuje. Bardziej interesuje mnie sprawa kart graficznych. Nadaje się ten GeForce GTX 460? Jeśli to ma jakieś znaczenie, to podaję linka do niego Link
  • Poziom 23  
    GeForce GTX 460 jak nadaje się.Jest to mocna karta graficzna,a właśnie takie powinny się znajdować w dobrym zestawie dla grafika.