Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Alternatora: Mitsubishi 100A MD343416

02 Maj 2012 16:47 7863 5
  • Poziom 2  
    Witam Was.
    Mam banalne dla was a dla mnie ogromnie ważne pytanie. Zakupiłem używany ten właśnie alternator Mitsubishi 100A MD343416 i chcę go zamontować do Mazdy 323C V (BA) 1.5litra 94-98rok.

Nie ma problemu z podłączeniem go bo jest praktycznie identyczny co seryjny w maździe a ewentualne drobne mechaniczne przeróbki sam poprowadzę.

Moje pytanie jest tylko jak podłączyć owe styki C S L FR nigdzie nie mogę się dopatrzeć schematu podłączenia
    Potrzebuję wiedzieć co oznaczają poszczególne litery

W Mojej maździe jest tylko wyjście L S

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za banalne pytanie. Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Na wtyczce z poprzedniego altka mazdy jest również L S możliwe że to te same symbole co
    L - lampka ładowania
    S sensor akumulatora, czyli inaczej kabel z tym napięciem jakie jest na akumulatorze

a te dwa kable C i FR to dokładnie gdzie idą w Carismie?
    (jest to alternator z modelu Mitsubishi Carisma 1.8)

teraz problem skoro inne tak jakby są zbędne dla mazdy a ważne dla altka mitsubishi by działał. Chyba zlecę podpięcie go doświadczonemu elektrykowi :/
  • Poziom 9  
    skoro nie zamknięty a nie będe zakładał nowego tak więc podepnę się pod temat ponieważ alternatory są prawie identyczne
    mój alternator mazda
    Podłączenie Alternatora: Mitsubishi 100A MD343416

rozumiem że:
    B - bezpośrednio do akumulatora
    L - lampka ładowania
    S sensor akumulatora, bezpośrednio do akumulatora

Czy mogę pominąć L ? po prostu nic tam nie podłączać na wyjściu z alternatora ? nie interesuje mnie lampka ładowania
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    czyli zwykła żarówka ? pytam bo robię wiązkę od nowa