Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung, wywala bezpieczniki w całym mieszkaniu po włączeniu programatora

olimpiados 02 Maj 2012 18:08 5781 5
  • #1 02 Maj 2012 18:08
    olimpiados
    Poziom 2  

Witam,
    Żona chciała wyczyścić miejsce gdzie wchodzi proszek, płyn itd. Zrobiła to na zasadzie gorącą wodę wlewała w dziurę, która znajduje się w otworze gdzie wchodzi podajnik na proszek. Woda wpływała do bębna ale niestety również wypływała pod pralką. Oczyściłem filtr, spuściłem wodę z pralki. Podłączyłem do prądu i... po włączeniu programatora w domu nagle zrobiło się ciemno. Wywala główny bezpiecznik za każdym razem kiedy chce ją włączyć. Pytanie czy coś mogło się uszkodzić przy czyszczeniu tego miejsca oraz ewentualnie czy można temu w jakiś sposób zaradzić.

0 5
  • #2 02 Maj 2012 18:26
    LA72
    Poziom 40  

Gdzieś (bez otwarcia obudowy marne szanse) dostała się woda, która dokonała "lekkiego" zwarcia.
    I zgodnie z Prawami Murphy'ego dokonała najwięcej szkód.

1
  • #3 02 Maj 2012 20:21
    tolkien1980
    Poziom 18  

olimpiados napisał:
    Wywala główny bezpiecznik za każdym razem kiedy chce ją włączyć.

To różnicówka. Żona wlewając wodę zalała gdzieś instalację. Musisz wysuszyć dokładnie pralkę w środku.

0
  • #4 04 Maj 2012 23:12
    dharma123
    Poziom 14  

Nie chce się czepiać szczegółów ale wyłącznik różnicowo-prądowy nie reaguje na zwarcia w układzie zasilającywm.

0
  • #5 05 Maj 2012 00:36
    movzx
    Poziom 39  

dharma123 napisał:
    Nie chce się czepiać szczegółów ale wyłącznik różnicowo-prądowy nie reaguje na zwarcia w układzie zasilającywm.
    Pralka posiada coś takiego jak obudowa i uziemienie.
    Zanim będzie zwarcie ~20A między przewodami zasilającymi, znacznie szybciej będzie 0,03A do uziemienia - wyzwalające różnicówkę.
    Szczegóły już jasne?

1
  • #6 05 Maj 2012 09:56
    LA72
    Poziom 40  

Pomijając wywody nt. elektryki, zainteresowanemu zależy na usunięciu usterki.
    Niestety jedyne wyjście to rozebranie obudowy oraz sprawdzenie gdzie dostała się woda i co uszkodziła.

1