Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC5580B425 - 2005 rok

testachu 02 Maj 2012 19:09 1454 1
 • #1 02 Maj 2012 19:09
  testachu
  Poziom 2  

  Pralka Amica PC5580B425
  Po włączeniu pralki pojawia się na wyświetlaczu czas prania - zgodnie z aktualnym programem prania, zapala się zielona dioda "gotowa/koniec" i na tym kończy się działanie pralki.
  Wcześniej pralka została zalana wodą - kod EO7. Wyczyściłem i wysuszyłem dno pralki. Urządzenie ruszyło i sprawnie wykonało dwa prania. Na drugi dzień rano pralka nie daje się uruchomić - objawy jak wyżej.
  Jeszcze raz wyczyściłem spód pralki. Wyczyściłem (zdjąłem węże) i przesmarowałem WD zawór trójdrożny. Zdjąłem, następnie wymyłem i wyczyściłem przewód prestostatu(?) (hydrostatu). Po dmuchnięciu słychać, że mikroprzełączniki działają. Odkręciłem blokadę drzwi, przeczyściłem spirytusem, założyłem ponownie. I nadal bez efektu.
  Wlałem ręcznie troszkę wody na dno bębna, może coś zmieni się? Klops!!!
  Oczywiście wykonałem wszystkie czynności związane z pompką i filtrem i zero reakcji.
  A może mniej niż zero.
  Czy mogę liczyć na pomoc, bo u mnie góra prania!!!!! Mam na dodatek wnuczka, który jest mistrzem w brudzeniu się i ta góra rośnie, rośnie....

  0 1
 • #2 13 Maj 2012 13:14
  testachu
  Poziom 2  

  Problem rozwiązałem kupując nową pralkę, a "amikę" zdemontowałem na części pierwsze. Po demontażu okazało się, że "odpadł" mikrowłącznik na płytce sterowania pralką. Mikrowłącznik sterowania przyciskiem stop/reset.
  Temat zakończony. :cry:

  0