Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bije z tłumnika , nie odpala. STHIL FS 38

domino1300 02 May 2012 20:58 8778 11
 • #1
  domino1300
  Level 12  
  Witam. Borykam się z problemem ustawienia zapłonu w podkaszarce Stihl FS-38. Kosząc trawę zgasła maszyna i pierwsze co zrobiłem sprawdziłem iskrę, niestety jej nie było. Niedługo się zastanawiając myślę że to cewka. Gdzieś na strychu leżała podkaszarka fs-36 Stihla z ukręconą korbą. Rozkręciłem ją i jest cewka taka sama więc założyłem ustawiłem odległość na kole magnesowym na N 0,15 a na S nie pamiętam (na oko) , sprawdziłem iskra jest wszystko pasuje. Więc pociągnąłem i maszyna zagadała, lecz gasząc ją nie było potem możliwości odpalenia jej. Cały czas po przestawieniu odległości cewki od koła magnesowego i próbie odpalenia bije z tłumika. Wydarło mi dziurę w spodniach. Jaka powinna być ustawiona odległość cewki od koła magnesowego dla NA N I S? (na kole takie oznaczenia przy magnesie). Za pierwszym razem maszyna zagadała lecz potem już w ogóle mi się jej nie udało odpalić, zmieniałem odległości i nic . Co doradzacie? Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  helena33
  Level 27  
  A stuki słychać? Jakieś luzy? Pytam bo słabe wały są w tych kosach. I czasami coś wypadnie i potnie tłok. A brak iskry to może być przypadek lub rzeczywiście usterka.
 • #4
  domino1300
  Level 12  
  ta kosiarka ma 3 lata , nie słychać stuków. Ona chodziła do końca tylko że zgasła i koniec. wpust koła magnesowego-klin tak?
 • #5
  helena33
  Level 27  
  Hmm... a świece drugą próbowałeś ? Odłącz kabelki od modułu, może są gdzieś przetarte i masują.
  Koło magnesowe nie jest obtarte od modułu?
 • #6
  domino1300
  Level 12  
  Próbowałem odłączałem kabelki sprawdzałem tak i tak i nic , Koło nie jest zbytnio obtarte
 • #7
  helena33
  Level 27  
  domino1300 wrote:
  Koło nie jest zbytnio obtarte


  Wystarczy trochę żeby zepsuć magnesy lub moduł. Zdejmowałeś już koło wentylatora? Jak klin?
 • #8
  domino1300
  Level 12  
  Nie zdjemowałem, Jutro się za to wezmę dzisiaj nie grzebie przy tym :) Chciałem się cos mniej więcej dowiedzieć od was :)

  Dodano po 34 [minuty]:

  Sprawdzę tego klina ale miałem przypadek z piłami spalinowymi że nie odpala, sprawdzałem iskre nie było, wymieniłem cewkę dałem 0.20 na obu i za drugim pociągnięciem odpaliła i chodzi do dzisiaj, wystarczyła wtedy iskra, a teraz iskra jest tylko że bije z tłumnika ma za wcześnie zapłon ustawiony?
 • #9
  helena33
  Level 27  
  Jak moduł zaczepiał o koło wentylatora to mogło ściąć klina, lub zepsuć moduł.
  Najlepiej jest zawsze sprawdzić szczelność silnika, iskrę przy pomocy przyrządu do tego stworzonego, a gaźnik dokładnie sprawdzić pod względem zużycia membran, szczelności zaworu iglicowego, przepustowości dysz. Po tych zabiegach można eliminować po kolei inne usterki, a tak to wiesz że jest iskra i nic poza tym.
 • #10
  domino1300
  Level 12  
  Moduł nie zaczepiał o koło wentylatora, na początku była przerwa 0,15 tak że jest to raczej niemożliwe. Ustawiane, szczelinomierzem.
 • #11
  User removed account
  User removed account  
 • #12
  domino1300
  Level 12  
  Ścięty klin tak jak było mówione , musze zakupić inne koło magnesowe teraz ...