Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przypadkowe działanie siłowników CZ

08 Sty 2005 19:45 932 5
  • Poziom 20  
    Witam

W samochodzie mam zamontowany uniwersalny centralny zamek.
    1 master i 3 slave'y.
    Wszystko podłączone do alarmu.

Jak kupowałem samochód właściciel powiedział że jest problem z prawym tylnym siłownikiem, raz działa a raz nie - mówił, że wymieniał ale jest dalej tak samo.

Siłownik faktycznie działał losowo, z reguły nie otwierał.
    Jeśli się zacinał wystarczyło docisnąć blokadę drzwi i wtedy za kolejnym razem działał.
    W grudniu zamarzł mi LEWY zamek w ten sposób, że nie można było odblokować ryglowania drzwi, więc po kilkudziesięciu otwarciach i zamknięciach zamków padł siłownik w lewych drzwiach. (byłem pewny, że spalił się od przeciążenia).
    Zamek rozmarzł - siłownik już nie działał...

Do wczoraj. Kiedy zaczął normalnie działać ???

Gdzie najczęściej ulegają awarii te siłowniki? Chcę rozebrać tapicerkę i zrobić to gruntownie, ale nie wiem na co zwrócić uwagę.
    Może te siłowniki były jakieś zbyt tandetne? Może trzeba lepsze (jakieś bardziej firmowe).
    Może centralka pada?
  • Poziom 21  
    Polaczenie silownikow z reszta instalacji czasami koroduje i nie ma "styku",rozbierz i przeczysc.
  • Poziom 11  
    Proponuję sprawdzić działanie siłowmników na sucho, odkręcić od zamków drzwi i sprubować jeżeli bedą działać prawidłowo to centralka jest OK, co do montażu siłowników trzeba je zamontować tak żeby miały jak najmniejszy opór, szczegulnie zwrucić uwagę na motaż mastera bo to on steruje pozostałymi, trzeba tak zamontować żeby przy zamykaniu i otwierania dochodził do krańcowych pozycji bo jeżeli nie dojdzie do końca to będą działy się dziwne żeczy, radził bym sprawdzić instalację czy nie ma jakiś ubytków na izolacji przewodu które powodować mogą zwarcie. Powodzenia
  • Poziom 37  
    reni_misior napisał:
    Proponuję sprawdzić działanie siłowmników na sucho, odkręcić od zamków drzwi i sprubować jeżeli bedą działać prawidłowo to centralka jest OK, co do montażu siłowników trzeba je zamontować tak żeby miały jak najmniejszy opór, szczegulnie zwrocić uwagę na motaż mastera bo to on steruje pozostałymi, trzeba tak zamontować żeby przy zamykaniu i otwierania dochodził do krańcowych pozycji bo jeżeli nie dojdzie do końca to będą działy się dziwne żeczy, radził bym sprawdzić instalację czy nie ma jakiś ubytków na izolacji przewodu które powodować mogą zwarcie. Powodzenia

Kolega juz wszystko napisal, a ja dodam zeby nie przesadzic z tym oporem ( nie za luzno) bo czasami zdarza sie ( w niektorych modelach samochodow po zalozeniu CZ) ze przy trzasnieciu drzwiami kierowcy auto sie samo zamknie (master + zamek + sila grawitacji) , a jak sie kluczyki w srodku zostawi to moze byc problem.
    Pozdrawiam
  • Spec od samochodów
    Jaki to samochod bo w niektorych trzeba zakladac 6kg zamiast 3.5kg
  • Poziom 20  
    To jest passat z 1990roku