Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

błąd E05 w urządzeniu canon pixma mp250

tasiac 02 May 2012 22:59 15056 6
Termopasty
    tasiac
    Level 2  
    Witam!
    Podczas drukowania pojawił się komunikat E05 - nie można rozpoznać kasety fine.
    Sprawdzałam całe urządzenie, nie ma zabrudzeń, tusz w kartridżu był. Zajrzałam na to forum, próbowałam resetowania według porady.
    W końcu kupiłam nowe oryginalne tusze. Komunikat wyświetla się nadal...
    Co robić? POMOCY!
  • Termopasty
    marek216

Level 43  
    Jeśli tusze są faktycznie oryginalne to pozostaje sprawdzenie styków w karetce.
  • Termopasty
    vodiczka
    Level 43  
    tasiac wrote:
    W końcu kupiłam nowe oryginalne tusze. Komunikat wyświetla się nadal...

Miałem ten sam problem w MP190 jednak wymiana tuszu na oryginalny pomogła. Powszechnie radzi się sprawdzenie i czyszczenie styków ale jeżeli nie są zabrudzone tuszem to na 99% działają.
    Przy okazji szukania odpowiedzi na mój problem nie znalazlem jakiejkolwiek informacji że wymiana tuszu nie pomogła, jesteś pierwsza. Pytanie - ile ten oryginalny tusz kosztował? Może to jednak podróba.
    tasiac
    Level 2  
    oj, oryginalne, oryginalne, prawie 200 zł dałam za komplet (już nie wspomnę,że drukarka była tańsza :cry: )
    a te styki to jak czyścić? bo próbowałam przecierać ręcznikiem jednorazowym, macałam nawet za karetką - bo samego ustrojstwa wyjąć się nie da chyba, prawda?
    marek216

Level 43  
    tasiac wrote:
    bo samego ustrojstwa wyjąć się nie da chyba, prawda?

Nieprawda.
    Styki czyści się np. izopropanolem.
    vodiczka
    Level 43  
    tasiac wrote:
    oj, oryginalne, oryginalne, prawie 200 zł dałam za komplet

znam ten ból choć mój przypadek był trochę inny. Kupiłem czarny zestaw ActiveJet i napełniłem nim czarny kartridż a do kolorowego dodałem bezbarwny z tego zestawu.
    Po wydrukowaniu kilkudziesięciu stron wyskoczył wspomniany komunikat. Po wymianie czarnego na oryginalny drukarka ruszyła, kolory już się skończyły ale wymiana nie jest konieczna (chwilowo nie drukuję w kolorze) ciekawe jak długo wytrzyma.
    Największym świństwem Canona jest blokada skanera gdy kartridż jest nierozpoznawalny.
    tasiac
    Level 2  
    nie lubię angielskich wyjść, więc się pożegnam! dziękuję za rady, niestety historia zakończyła się kupnem nowej drukarki...