Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G 99r 3HB - Nie działa domykanie szyby z kluczyka

03 Maj 2012 01:57 4200 7
  • Poziom 17  
    Witam,
    Mianowicie mój problem polega na tym że nie działa mi domykanie szyby od strony pasażera (3HB) z kluczyka (z pilota nie działa wcale podejrzewam że brak modułu co się niedługo zmieni ) a także nie działa zamykanie, otwieranie szyby przez naduszenie i puszczenie przełącznika (trzeba cały czas trzymać by zamknąć lub też otworzyć szybę). Dodam że że po stronie kierowcy działa zamykanie i otwieranie po puszczeniu przycisku a także domykanie szyby przez kluczyk.
    Dodam że od kupna już tak jest, także podejmowałem próbę zaprogramowania (kluczyk w stacyjce na zapłonie otwarcie szyby do końca przytrzymanie przycisku kilka sekund i tak samo robiłem z zamykaniem) i niestety nie udało się tego zrobić.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Samochody
    Próbowałeś z tymi szybami po "resecie", znaczy odłączeniu zasilania? Wystarczy wyjąć bezpieczniki '20' i jak masz też z tyłu '17'
  • Poziom 17  
    Dziś spróbuję choć wątpię by pomogło gdyż jakiś czas temu wyciągałem akumulator przy wymianie czujnika świateł cofania.

Dodano po 5 [godziny] 25 [minuty]:

Czy będzie pasować moduł comfort od Astry Bertone ?? Mam możliwość chwilowej podmiany i sprawdzenia czy poszedł sam moduł czy coś dalej.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Dodam że dziś podłączyłem moduł comfort z Astry bertone po próbie zaprogramowania nadal ten sam objaw.Gdzie szukać przyczyny w samych drzwiach jakaś krańcówka czy coś takiego ??
  • Moderator Samochody
    To nie żaden wspólny moduł, każdy silniczek ma swój. Krańcówek nie ma, tylko czujniki halla, którymi sprawdza czy silnik się kręci i z jaką prędkością.
  • Poziom 17  
    Nikt nie ma pomysłu co może powodować tą awarię ??
  • Poziom 17  
    Problem rozwiązany poprzez wymianę całego mechanizmu podnoszącego szybę teraz działa jak powinno :)