Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] HP LaserJet P1606dn czy Brother HL-2270DW - którą kupić?

michalr79 03 May 2012 10:02 2946 3
 • #1
  michalr79
  Level 10  
  Witam,

  Chcę kupić drukarkę laserową monochromatyczną do użytku domowego. Po przeczytaniu wielu stron i for internetowych do finału weszły dwa modele:

  - HP LaserJet P1606dn
  - Brother HL-2270DW

  Najbardziej zależy mi na automatycznym dupleksie, niskich kosztach utrzymania, w miarę szybkim wydruku pierwszej strony. Mniej, ale również dobrze żeby miała - WiFi.  Chciałbym Was prosić o poradę, który z tych modeli będzie lepszym wyborem, cena obu jest bardzo podobna.

  HP szybciej drukuje pierwszą stronę (i kolejne także), ma - jako marka drukarek - bardzo dobre opinie i co bardzo ważne - z tego co przeczytałem w interncie - wymieniając toner, wymieniam większość mechanizmów odpowiadających za drukowanie (bęben itd.). Są po prostu zintegrowane z tonerem. Jedyna wada wg mnie, to wystająca tacka na papier, która na dodatek jest mocno otwarta - będzie się tam bardzo kurzyć, a czyszczenie takich elementów z kurzu jest dość upierdliwe. W porównaniu z Brotherem jest także krótsza gwarancja - 1 rok.

  Brother z kolei wolniej drukuje pierwszą i kolejne strony. Opinie są różne w zależności od modeli drukarek. Toner to sam toner, bęben trzeba wymieniać co pewien czas osobno, co podnosi koszty użytkowania. Nie wiem jak z innymi elementami odpowiadającymi za druk - czy są zintegrowane z tonerem lub bębnem czy nie. Zalety w stosunku do HP, to aż trzyletnia gwarancja (po zarejestrowaniu produktu na stronie WWW) i bardziej zwarta budowa (tacka na papier jest całkowicie schowana w drukarce, przez co powinna się duuużo mniej kurzyć.

  Proszę doradźcie mi, bo zupełnie nie wiem, którą z tych dwóch drukarek kupić.

  Dziękuję i pozdrawiam.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  michalr79
  Level 10  
  Drukarka ma być używana do typowych zastosowań domowych. Chcę zastąpić swoją kolorową atramentówkę laserem mono. Drukuję bardzo mało, ok. kilkadziesiąt stron miesięcznie, a i tak jakoś strasznie często muszę wymieniać tonery w swojej atramentówce (Canon Pixa IP5200). Poza tym denerwuje mnie, że starczy, że się skończy jeden kolor, to już nic nie można wydrukować w czerni na tej drukarce. Chcę kupić monochromatyczną drukarkę laserową żeby wymieniać toner co np. rok albo 2 lata i nie musieć się martwić, że coś mi zaschnie itp. Rozważam jeszcze z tańszych rozwiązań Brother-a HL-2240D.
 • #4
  darozegaro
  Level 15  
  Witam,

  jeżeli chodzi o funkcję to sam musisz zdecydować.
  Jeżeli chodzi o koszty drukowanie to poniżej masz tak :

  HP
  http://www.tonerico.pl/zamiennik-toner-hp-ce278a-do-p1566-wydajnosc-2000-str-p-79.html

  tutaj sam toner wymieniasz.

  Brother

  http://www.tonerico.pl/advanced_search_result...search_in_description=1&keywords=2270&x=0&y=0

  tam wymienia się toner a po 4-5 wymianach trzeba wymienić DRUM.


  Tutaj trzeba sobie przeliczyć. Która tańsza w eksploatacji. Więcej na rynku jest HP i stąd pewnie tańsze części , materiały itp.