Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz na TDA7350 buczy po podłączeniu sygnału innego niż mp3

03 Maj 2012 11:44 1221 4
  • Poziom 21  
    Witam.

Zbudowałem sobie wzmacniacz na TDA7350. Na razie nie mam przedwzmacniacza. Gdy podłącze samą końcówkę pod telefon lub odtwarzacz MP3 to gra i nie buczy a jak odłącze to buczy. Gdy podłączę końcówkę do komputera to buczy i nic nie słychać. Dodam że konstrukcja jest zbudowana w pająku i zasilana z małego zasilacza z zmiennym napięciem. Układ zrobiony w mostku według datasheet. Próbowałem uruchomić ją z akumulatora ale efekt jest ten sam.
    Co może być nie tak??? Bardzo proszę o odpowiedź na ten temat. Przeczytałem różne posty od innych co mieli podobne przypadki z tą kostką ale nic nie pasowało do mojego.

Pozdrawiam
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Jezzman napisał:
    Gdy podłącze samą końcówkę pod telefon lub odtwarzacz MP3 to gra i nie buczy a jak odłącze to buczy.

Bo przewód podłączony do wejścia "łapie"zakłócenia (jest w ekranie?) - gdy podłączysz źródło o małej impedancji wyjściowej to przez ową impedancję zakłócenia odpływają do masy.

Jezzman napisał:
    Gdy podłączę końcówkę do komputera to buczy i nic nie słychać.

Wtyczka nie kontaktuje?
  • Poziom 21  
    Przewód nie jest w ekranie. Ale jak podłącze całkiem inny przewód np przez chinch do dvd to też buczy. Wtyczka kontaktuje bo sprawdzałem na trzech komputerach. Możliwe że to przewód którym podłączam sygnał wejściowy??? Jest to przewód z chińskich głośników zakończony wtyczką jack.
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Jezzman napisał:
    Przewód nie jest w ekranie

No to zastosuj przewód w ekranie.

Jezzman napisał:
    Ale jak podłącze całkiem inny przewód np przez chinch do dvd to też buczy.

Masy po obu stronach mają kontakt ze sobą?

Jezzman napisał:
    Układ zrobiony w mostku według datasheet.

A sygnał jak podajesz? tylko z jednego z kanałów czy skleciłeś jakiś sumator?
  • Poziom 21  
    Na razie zrobiłem tylko jeden kanał. Sygnał podaję tylko z jednego kanału.

Dodano po 1 [godziny] 56 [minuty]:

Kolego problem rozwiązany. Wymieniłem cały przewód sygnałowy łącznie z tym od TDA. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.