Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Ulepszenie" kolumny M-Audio

03 Maj 2012 11:45 2531 6
 • Poziom 9  
  Witam,
  Posiadam kolumny M-Audio HTS 501. Żaden wypas, ale grają... Jedna po chyba 7 latach zaczęła trzeszczeć trochę więc postanowiłem ją troszkę rozebrać. Jak trochę je rozłożyłem i przedmuchałem trzeszczenie zniknęło xD Ale to nie o tym. Zrobiłem zdjęcia środka i hmmmm.... szajs... głośniki nie mają oznaczeń żadnych nawet :(

  "Ulepszenie" kolumny M-Audio "Ulepszenie" kolumny M-Audio

  Czy zrobienie lepszej zwrotnicy i/lub wymiana przewodów chociażby na 1,5 mm (takie mam na zbyciu, zwykłe za 3-5 zł mb) coś da? Może wygłuszenie inne? Wymiana głośników to już raczej mijanie się z celem... ale myślę, ze zwrotnice i przewody można niskim kosztem walnąć. Tylko czy to da jakiś efekt?

  Nie wiem to potrzebne, ale kolumny zasilane są przez Pioneera VSX-915 i kartę dźwiękową Auzentecha


  Zdjęcia należy umieszczać w sposób podany na początku KAŻDEGO działu.
  (dj-MatyAS)

  Sorki...
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  Niedostatki czuje... mogły by grać czyściej, dynamiczniej, troszkę mniej zamulone jak by, detaliczniej. To nie jest tak, że zobaczyłem środek i chce wymienić bo tak. Nie mogę zebrać kasy na nowe kolumny i te może dało by rade "stuningować".
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  http://allegro.pl/mata-akustyczna-wygluszajaca-fala-50x30-niepalna-i2281927006.html
  Czy taka mata wystarczy?
  Kondensatory to 3,3 i 6,8 UF 100V, ale jakich firm szukać konkretnie? to raczej grosze kosztuje i mógł bym kupić jakieś lepsze. Chyba, ze o czymś nie wiem i mogą one kosztować i 100 zł sztuka...


  3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  (dj-MatyAS)
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 9  
  To tak też zrobię :) Dzięki za pomoc