Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie starego amplifiera z kompem - impedancja wyjściowa

kamagne 03 Maj 2012 12:06 695 2
  • #1 03 Maj 2012 12:06
    kamagne
    Poziom 2  

Nie chciałem zakładać nowego tematu, ponieważ sprawa, w której piszę, dotyczy podłączenia Unitry Diory 2b Stereo do komputera, a temat taki był już wielokrotnie zakładany, jednak gdy chciałem napisać w takim temacie, okazało się, że został już zamknięty. Jednak chciałem zadać inne pytanie, niż zadawane tam, na które odpowiedzi jeszcze nie znalazłem. Mianowicie piszecie, że aby podłączyć Unitrę do komputera wystarczy połączyć oba urządzenia odpowiednim kabelkiem, a co z impedancją? Przecież amplifier ma własną impedancję na wyjściu, niekoniecznie zgadzającą się z tą na wyjściu karty dźwiękowej komputera. Czy przez takie zwykłe podłączenie kablem nie spalimy czegoś? A nawet jeśli nic się nie spali, to czy wydajność mocy dźwięku nie będzie trochę mała? A więc pytanie jest o impedancję i jeśli to ma znaczenie (a wydaje mi się, że ma), to jak to zaimplementować w układ? Nie mam zbytniego doświadczenia w elektronice, więc odpowiedzi proszę pisać jak do początkującego w tej kwestii : P Z góry dziękuję za wszelką pomoc : )

0 2
  • #2 03 Maj 2012 12:22
    Pablo1964
    Moderator

kamagne napisał:
    Nie mam zbytniego doświadczenia w elektronice, więc odpowiedzi proszę pisać jak do początkującego w tej kwestii

OK, więc powiem prosto: w tym przypadku nie musisz się tym przejmować. Dopasowanie impedancji dotyczy podłączenia głośników a nie urządzeń zewnętrznych.

0
  • #3 03 Maj 2012 12:25
    kamagne
    Poziom 2  

ok, dzięki : )

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo