Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook duże spalanie

03 Maj 2012 12:57 1705 4
  • Poziom 8  
    Witam od 2,5 roku jestem posiadaczem pieca mastercook który jest przerobiony na propan - butan(przez fachowców) przez 1,5 roku mieszkałem na innym mieszkaniu i tam jedna butla starczała mi na 2-3 miesiące przy normalnym gotowaniu 2 osoby dorosłe plus dziecko a od momentu jak się przeprowadziłem na nowe mieszkanie to butla starcza raptem tylko na 1 miesiąc przy takim samym użytkowaniu na początku myślałem że to wina dostawcy więc zamówiłem butle od tego co zawsze zamawiałem ale też starczyło na tyle samo czasu potem wymieniłem przewód i reduktor bo wydawało mi się że czuć gaz i że tam może uciekać no ale niestety dalej to samo

czy macie jakieś pomysły??
  • Poziom 42  
    Sprawdź oznaczenia na dyszach i porównaj z danymi zawartymi w instrukcji obsługi kuchenki. A mając doświadczenie, w użytkowaniu kuchni na propan -butan, chyba powinieneś zauważyć różnice w wielkości płomieni poszczególnych palników(w tym i poprzednim mieszkaniu).
  • Poziom 8  
    A to jest możliwe żeby się coś po przestawiało podczas przeprowadzki??bo na piekarnik mam jeszcze gwarancje specjalnie przedłużoną tak naprawdę to różnicy nie zauważyłem bo specjalnie na to nie zwracałem uwagi mieszkam na nowym mieszkaniu już teraz w wakacje rok. A to co dysze mogły się poprzestawiać/rozregulować?? albo czy jest możliwe że się piekarnik rozszczelnił??bo sprzedawca powiedział że lepiej przedłużyć umowę bo się lubią rozszczelnić piece
  • Poziom 42  
    Dysze się nie przestawią same(trzeba je wykręcać). A jeśli chodzi o piekarnik(gazowy ?)to przy ewentualnym rozszczelnieniu, będzie zużywał trochę więcej gazu(ciepło będzie uciekać), ale myślę,że trzeba by korzystać co dzień z piekarnika,żeby zużycie gazu(nadmierne) było zauważalne.

Dodano po 56 [minuty]:

Dodam jeszcze że termin rozszczelnienie można rozumieć też jako nieszczelność przewodu doprowadzającego gaz, co byłoby bardzo niebezpieczne.
  • Poziom 17  
    Witam. A ja bym proponował butle np. z B.P. Też miałem podobne problemy i okazało się że było tzw. " mało gazu w gazie". Może twój stary dostawca też zaczął coś kombinować ?