Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana wyświetlacza - Sony Ericsson Xperia ARC

severn95 03 May 2012 13:12 6434 6
    severn95
    Level 9  
    Witam.
    Jestem w fazie wymiany wyświetlacza w moim ARC'u. Mam pytanie do osób, które się na tym znają. Słyszałem, że ekran najlepiej przykleić do przedniej obudowy klejem, który znajduje się na obrzeżach obudowy po starym wyświetlaczu. Niestety arc przejechał samochód i kawałki ekranu poodpadały i w niektórych miejscach klej jest zasyfiony i tutaj rodzi się pytanie - Co użyć zamiast tego kleju?
    Chodzi o miejsca zaznaczone czerwonymi liniami

Wymiana wyświetlacza - Sony Ericsson Xperia ARC

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
  • Helpful post
    NewElektro
    Level 19  
    Ja z reguły używam taśmy montażowej do dotyków dwustrona 4mm x 30m. Pozdrawiam.
    severn95
    Level 9  
    Jest to zwykła taśma dwustronna, czy jakaś specjalna przeznaczona do tego typu zadań?
  • Helpful post
    NewElektro
    Level 19  
    severn95 wrote:
    Jest to zwykła taśma dwustronna, czy jakaś specjalna przeznaczona do tego typu zadań?

Nie ma to znaczenie ważne żeby była bardzo cienka.
    Wpisz sobie w wyszukiwarkę allegro "TASMA DWUSTRONNA DO DOTYKÓW''

Dodano po 1 [minuty]:

Ja używam zwykłej taśmy dwustronnej i nadaję się idealnie do tego typu robótek.
    severn95
    Level 9  
    Wie ktos, czy wyświetlacze z allego które kosztują ok 180zł są na 100% oryginalne.

Zgubiła mi sie gdzies bateria od arca, a chcialbym go na chwilę włączyć. Z tego co pamiętam potrzebna jest bateria o napięciu 3.7v. Mój brat ma w nokii n73 baterie o takim napięciu. W drugim telefonie mam 3.6v (se c902). Ktorej bateri użyć? Czy taka operacja jest bezpieczna?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
  • Helpful post
    OlekMTG
    Level 34  
    3.6 czy 3.7 volta to żadna różnica - baterie i tak zmieniają ilość voltów zależnie od stopnia naładowania. Spokojnie możesz użyć tej od C902, tylko patrz na poprawne podłączenie biegunów.
  • Helpful post
    NewElektro
    Level 19  
    Tak w tej cenie są to wyświetlacze oryginalne jeżeli chodzi o baterię różnicę napięcie rzędu 0,1 V nie mają znaczenia.Pozdrawiam