Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[dsPIC30F6014A] Rozpoznawanie mowy

kasprzak 03 Maj 2012 13:26 1426 3
  • #1 03 Maj 2012 13:26
    kasprzak
    Poziom 10  

Witam,
    Mam problem otóż korzystam z biblioteki dołączonej do wymienionego w temacie procesora. Całość działa bdb, ale w języku angielskim. Chciałem dodać swoje sekwencje i przypisać do nich odpowiednie słowa. Jednak napotkałem problem przy budowaniu bazy, która nie ma opcji dodania swoich wav'ów tylko korzystanie z gotowych nagrań w j. angielskim. Problem opisałem też na forum Microchipa, ale nikt nie odpisał. Może spotkaliście się z takim problemem.

http://www.microchip.com/forums/tm.aspx?tree=true&m=649961

0 3
  • Pomocny post
    #2 03 Maj 2012 19:05
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

Jeśli byś zapoznał się z dokumentacją samej biblioteki, szczególnie z broszurą opisującą funkcje i możliwości, to byś się dowiedział, iż dodatkowe słowa są dodawane za opłatą. Mogę Ci doradzić albo pracę z dostępną biblioteką słówek, albo stworzenie własnej biblioteki rozpoznawania mowy opartej o ukryte modele Markowa...

0
  • #3 03 Maj 2012 19:10
    kasprzak
    Poziom 10  

Oj,
    Nie doczytałem, że jest to płatne wykorzystując aplikację.
    Masz może jakieś pomocne materiały które mógłbym poczytać na temat implementacji algorytmów (oraz biblioteki) wykorzystujących ukryte modele markowa? W sieci jest pełno opisów teoretycznych, ale wskazówki nt. implementacji bardzo by się przydały.

0