Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia ceed 1,6 122km 2007r LPG - padające cewki !

03 Maj 2012 14:37 6864 14
  • Poziom 9  
    Witam. Od niedawna w mojej kijance pojawia się problem z cewkami - przynajmniej raz w miesiącu jedna się psuje i zmuszony jestem ją wymienić. Problem wydawał się jeszcze do zaakceptowania do czasu kiedy nie zaczęły psuć się wymienione już cewki. Do tej pory kupiłem ich już 5 i z racji kosztów nie chciałbym aby problem się powtarzał. Drodzy forumowicze może ktoś z was spotkał się z takim problemem i wie jak jemu zaradzić ? Z góry dziękuję za odpowiedzi ! Pozdrawiam Rafał.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 35  
    A zmieniłeś świece? Padają losowe czy ten sam cylinder?
  • Poziom 19  
    Tak mialem taki problem tyle że w polonezie GSI może to tylko polonez ale to też koreańskie g...o przez te nieszczęsną cewkę to mi wywaliło dwa razy uszczelke pod głowicą, tez kupiłem w salonie daewoo ponoć oryginalna cewkę i co pośmigała rok czasu i dwa tyg po gwarancji padła, z firmy BEAR KIELCE padła odrazu po podłączeniu, uznali usterką i wymienili po dwóch tyg i ta tez padła, sprzedawca w sklepie oddał uczciwie pieniądze a ja zostałem bez cewki, akurat był wtedy taki czas że z policji dużo polonezów było na stacjach demontażu bo zastąpili je tymi cudownymi kia,i kupiłem oryginalną cewkę za 20zł i hula do tej pory polonia aż milo. Wiem co kolego czujesz przez te nieszczęsne cewki ja wtedy też zęby ścierałem ale pogódź się z tym że teraz juz nie ma takich oryginałów jak kiedyś. To byla moja przygoda i myślę że Twoja też taka jest teraz.
    Pozdrawiam wszystkich którzy mieli problem z cewkami :)
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 11  
    A wtyczka co idzie do cewki dobrze jest założona bez luzów? dobrze są przymocowane? Może sprawdź na początku co się stało z tymi cewkami, zwarcie na masę, przerwa w obwodzie?
  • Poziom 9  
    Cewki padają losowo, jedynie 3 wymieniałem dwa razy. Cewki jak kupuję to płacę po 200 zł za sztukę to raczej jakieś g..a nie są.
    A idąc tropem wtyczek to wydaje mi się że są ok ale fakt faktem dwie są bez tego zabezpieczenia założone bo się ułamało z tym że jak wciskam to siedzi wtyczka na swoim miejscu dobrze. (dwa razy padła trzecia która zabezpieczenie ma)
    A cewki w jaki sposób sprawdzić pod kątem zwarcia lub przerwy w obwodzie ??
    Świece jeszcze nie były wymieniane... problem może leżeć tutaj ??
  • Poziom 19  
    gruchaaaaa napisał:
    Cewki jak kupuję to płacę po 200 zł za sztukę to raczej jakieś g..a nie są.

he ja też zapłaciłem prawie 300zł za cewkę do poloneza gsi i też miał być oryginal i co, widzę że wierzysz sklepikarzom ktorzy by nie wiadomo co sprzedali bo na tym ta branża polega no chyba że masz jakiegos mechaniora który ci polecił sklep z w miare dobrymi częściami, wymień świece kup używaną cewke i ciesz sie jazdą jak ja teraz
  • Poziom 35  
    Dziwne, ze któras z koleji cewka leci. Moze problem jest gdzies indziej? Jaki masz skład na gazie a jaki na benzynie? Wydaje mi sie ze zły skład, a co za tym idzie inny opór elektryczny uszkadza cewki.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam ten sam problem w mojej kia ceed 1.4 109 KM +LPG 2007r. Wymieniłem juz 4 cewki. Jak kupuje to zawsze jedna wiecej i woże w aucie zapasowa. Jak dotąd za każdym razem padała inna. Być może winna jest instalacja gazowa. W ceedach bez LPG taka awaria występuje sporadycznie. Jednak ostatnio zwróciłem uwagę na pewien fakt. Otóż kiedy silnik schodzi do obrotów biegu jałowego, światła przygasają i nawiew dmucha wyraznie słabiej. Gdy dodam gazu wszystko dostaje tzw powera, jakby wyższego napięcia. Być może na biegu jałowym prąd podawany jest z akumulatora a gdy obroty wzrosną to z alternatora. Może takie skoki napięć skracają żywotność cewki zapłonowej w moim aucie ?
  • Poziom 15  
    emmet11 - regulator ci pada powoli. Cewki do gazu nic nie maja.
  • Poziom 38  
    gruchaaaaa napisał:
    Od niedawna w mojej kijance pojawia się problem z cewkami - przynajmniej raz w miesiącu jedna się psuje i zmuszony jestem ją wymienić

Nie wiem jakie kolega ma przerwy na świecach, ale prawdopodobnie duże, dla eksperymentu proponuję zmniejszyć do 0.7mm lub jeszcze mniej i zobaczyć czy cewki będą dalej padać.
    I zrobić to co kamils234 radził.
  • Poziom 35  
    gruchaaaaa napisał:
    Świece jeszcze nie były wymieniane... problem może leżeć tutaj ??

Tak , uszkodzona świeca może zniszczyć cewkę , sprawdź czy wpięto się przewodem z instalacji gazowej w wiązkę do cewki

Warto podpatrzeć czas wtrysku i punkt zapłonu na pracującym silniku , zacznij od benzyny , potem na gazie i porównaj wyniki
  • Poziom 2  
    Lukkii jaki regulator ? Co masz na myśli ?
  • Poziom 9  
    <<emmet11> Regulator napięcia w alternatorze. Jeśli chodzi o cewki to nie kojarzę czy w silniku Kia są one zabudowane plastikami czy nie, ale podam wam pewien przykład u znajomego w skoda roomster. Średnio dwie cewki rocznie mu padały, po zdjęciu wszelkich plastikowych osłon które je zakrywały od trzech lat nic się nie dzieje. Podejrzewam że się przegrzewały.
  • Poziom 15  
    Wyczysc punkty masowe.Dwa pod pompa hamulcowa na dole.Na podloznicy z przodu z lewej i z prawej strony, Pod akumulatorem i obok akumulatora na dwoch srubach.To bolaczka tych modeli.Zacznij od tego.Potem szukaj przyczyny gdzies indziej.Wyczysc dobrze papierem i nadwozie tez .Popryskaj to smarem w silikonie.