Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy drukarka laserowa oddzielnie zlicza strony i obroty bębna?

03 Maj 2012 16:15 1326 5
 • Poziom 9  
  Witam
  Nie mogę się doczytać a w telefonicznie w serwisach wyciągnąć info jak to jest ze zliczaniem kopii.

  Chcę kupić drukarkę Xerox 3435 generalnie fajny, ekonomiczny sprzęt. Toner zamiennik na 10 tyś. stron za 163 zł!!! czego chcieć więcej, ale ponoć...

  przykład:

  drukuję 100 standardowych stron z jednego pliku zatem teoretycznie powinno zejść mi toneru na 100 stron.

  ale

  okazuje się, że gdybym te 100 stron drukował po jednej kartce w jakimś dłuższym odstępie czasu drukarka naliczy przelot +/-200 stron, "bo jakiś przelot bębna" bo to śmo owo?#!

  czy to prawda?

  jeśli tak to rozumiem całą batalię z chipami itp., a jeśli nie to tej batalii kompletnie nie rozumiem.
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Cześć.
  Batalia z czipami dotyczy znajdowania sposobu na używanie nieoryginalnych tonerów, regeneracji tonerów i stosowanie tańszych zamienników. Producenci drukarek w swoich konstrukcjach przewidzieli bowiem elektroniczne blokady blokujące używanie m.in. danego tonera po wydrukowaniu dokładnej ilości - np. 2000 - stron. Podobne blokady istnieją w przypadku podzespołów nazywanych eksploatacyjnymi, takich jak choćby pasy transferowe. Po przekroczeniu limitu ukazuje się stosowny komunikat, a w zamyśle producentów jest to wyznacznik do zakupu nowego - dajmy na to - tonera. Jednocześnie nie liczy się fakt ewentualnego pozostawania proszku umożliwiającego de facto dalsze drukowanie czy sprawności pasa transferowego. Do tego część osób chciałoby uzupełnić zapas proszku, lecz operacja wymaga jeszcze "całej tej zabawy z czipami".
  Z naliczaniem większej ilości wydrukowanych stron się nie spotkałem. Choć drukując jedną kartkę lecz po obu stronach licznik naliczy dwie strony. Niektóre drukarki zaś posiadają osobny licznik dla tonera i osobny licznik dla bębna czy pasa transferowego - wszystko trzeba rozpatrywać na konkretnym przykładzie.
  Z zamiennikami tonera, a właściwie ich czipami, bywa problem przy aktualizacji czy kupnie drukarki z nowszym oprogramowaniem (firmware'em). Producenci potrafią zablokować w kolejnych edycjach tegoż firmware'u możliwość używania dotychczas działających nieoryginalnych czipów. Warto więc upewnić się przed zakupem.
  Z poważaniem
  Mateusz
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Witam
  Prawda jest taka, że wszystko zależy od danego urządzenia.
  Liczniki bębna jeśli są osobne mogą zliczać tak jak napisałeś składa się na to faza uruchomienia drukarki, stabilizacja obrazu (kolorowe), start druku, zatrzymanie po drukowaniu itp. Toner może być zliczany od fatycznego pokrycia standard 5%. Dotyczy to przede wszystkim urządzeń nowszych i bardziej zaawansowanych o większej wydajności.
  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  pudzianowski napisał:
  Warto więc upewnić się przed zakupem.


  Handlowcy czy serwisanci są dość powściągliwi w odpowiedziach.

  Z grubsza rozumiem; zatem jeśli toner jest zintegrowany z bębnem oraz sprzedawca /wiarygodny centrum druku z Krakowa/ zapewnia o działaniu zamiennika nie powinienem mieć wątpliwości
 • Poziom 28  
  gooduser napisał:
  pudzianowski napisał:
  Warto więc upewnić się przed zakupem.


  Handlowcy czy serwisanci są dość powściągliwi w odpowiedziach.

  Z grubsza rozumiem; zatem jeśli toner jest zintegrowany z bębnem oraz sprzedawca /wiarygodny centrum druku z Krakowa/ zapewnia o działaniu zamiennika nie powinienem mieć wątpliwości

  Cześć.
  Są powściągliwi, gdyż nie sposób posiadać wszystkie dostępne modele drukarek i sprawdzać na nich każdą dostawę czipów a także pilnować pojawiania się nowszych fimware'ów i ich wgrywania na bieżąco do posiadanego sprzętu. Sytuacja niekompatybilności nie jest jakaś szczególnie częsta, tym nie mniej zakup nowego urządzenia może wiązać się z nowym oprogramowaniem w nim zainstalowanym.
  Niegłupim, choć wymagającym wkładu finansowego, rozwiązaniem byłby zakup u tego samego sprzedawcy drukarki i od razu zapasowego tonera wraz z prośba o sprawdzenie jego współpracy z nabywaną drukarką.
  Z poważaniem
  Mateusz
 • Poziom 9  
  wielkie dzięki za odpowiedzi