Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MediaTek wprowadza układ SoC do routerów WiFi, D-Link użyje go w swoim sprzęcie

exti 03 Maj 2012 16:44 748 0
 • MediaTek wprowadza układ SoC do routerów WiFi, D-Link użyje go w swoim sprzęcieMediaTek to firma produkująca różnego rodzaju scalone układy radiowe, natomiast D-Link ma w swojej ofercie routery wykorzystywane w systemach chmurowych, więc obydwie firmy postanowiły połączyć siły.

  Jednym z układów MediaTeka jest wprowadzony w styczniu br. SoC RT6856 oparty o procesor 34KEc o architekturze MIPS, pracujacy z zegarem 700 MHz. Posiada on podwójny interfejs PCI Express, co oznacza, że jest w stanie przesyłać dane w dwóch sieciach WiFi jednocześnie z pełną prędkością. Co więcej, ma też dwa interfejsy USB 2.0, które mogą zostać zaadaptowane dla potrzeb łączności z sieciami 3G/4G, udostępniania drukarek w sieci, strumieniowania dźwięku, usług VoIP, aplikacji do przechowywania danych i wielu innych funkcji (np. interfejsy SPI, I2C, I2S i PCM).

  D-Link będzie wykorzytywał te układy w swoich routerach chmurowych, takich jak DIR-636L i DIR-826L. Są to urządzenia wyposażone m.in. w porty USB, do których można przyłączyć nośniki danych i w ten sposób uzyskać do nich bezprzewodowy dostęp.

  Źródło:
  http://news.softpedia.com/news/MediaTek-Launc...i-Fi-SoC-D-Link-Takes-It-Eagerly-267577.shtml

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2384 postów o ocenie 116, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.