Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr 4 kanałowy FR-413 na złączach F ALCAD

03 Maj 2012 17:03 2114 5
  • Poziom 29  
    Witam mam pytanie odnośnie tego filtru kanałowego, dokładnie takiego jak w temacie:

Filtr 4 kanałowy FR-413 na złączach F ALCAD

Rozszumię, że wpinam go za anteną a przed takim wzmacniaczem TERRA AB011

Dalej chodzi mi o regulację z tego co widzę to mogę ustawić 4 kanały wytłumione?

Pokrętło 1 to wytłumienie kanału 12 tylko?
    Pokrętło 2 to wytłumienie kanałów od 15 w górę do końca tzn.? 69?
    Pokrętło 3 to wytłumienie kanałów od 18 w górę do końca? tzn.? 69?
    Pokrętło 4 to wytłumienie kanałów od 21 w górę do końca? tzn.? 69?

Jak będę wiedział, że dany kanał wytłumiłem? Trzeba pewnie patrzyć w TV?
    Muszę wytłumić kanał 36 i 52.

A to moja historia odnośnie odbioru DVB-T:

Mam antenę UHF200 ze wzmacniaczem skierowaną na Suchą Górę, gdzie odbieram MUX-1 i MUX-2, antena ta odbiera mi "bokiem" nadajnik w Tarnowie i "tyłem" nadajnik św. Krzyż. Tyle, że siła i jakość odbioru z nadajnika jest o wiele mniejsza, bo antena odbiera "tyłem".
    Mam druga antenę Tri Digit z symetryzatorem i skierowana jest na św. Krzyż, te dwie antenki spiąłem zwrotnicą Alcad MM-307, ale nadal widać, że programy z św. Krzyża są odbierane przez antenę skierowaną na Suchą Górę.

Myślałem kupić Filtr 4 kanałowy FR-413 i wytłumić na antenie skierowanej na Suchą Górę kanały 36 i 62 ze św. Krzyża.

Dobrze myślę?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    W tym aktywnym dipolu jest słabiutki wzmacniacz. A u ciebie 75 km i las.
    Mam nadzieję, że antenę umieściłeś na dachu i jeszcze na maszcie z rurki bo to daje więcej u ciebie niż przecudowny wzmacniacz.
    Możesz wyciągnąć wzmacniacz z tego dipola i wsadzić płytkę SWA 9 lub SWA 9701. Pierwsza ma 28-38 dB, druga 40-45 db. Pierwsza chyba wystarczy.
    Jak rozbierzesz puszkę to zobaczysz, że przeróbka jest prosta.
    Ta antena źle odbiera bokiem i tyłem. Najlepsza do takiego odbioru jest antena siatkowa.
    No i czy potrzeba ci z trzech nadajników te same muxy odbierać?
    Co do wycinania poszczególnych kanałów za pom. filtru to przy cyfrowym odbiorze nie jest to konieczne. Myślę, że niepotrzebnie przekombinowujesz.
    Taki filtr stosuje się za symetryzatorem anteny a przed wzmacniaczem. Wtedy jest najlepszy efekt. I najlepiej wpiąć go prowizorycznie w domu, przed TV czy dekoderem i dostroić tłumienie do wybranych kanałów. Po dwa do jednego kanału.
    Brniesz w zupełnie niepotrzebnym kierunku i robisz sobie tylko kłopot i niepotrzebne wydatki.

pozdrawiam

p.s. obserwuj co się będzie działo, z odbiorem programów oczywiście ;)
  • Poziom 29  
    Do anteny UHF200 Maximum skierowanej na Suchą Górę użyłem wzmacniacza Terra AB011. Chciałbym odbierać z tych trzech nadajników bo zależy mi na regionalnych TVP Info tj. Rzeszów, Kielce i Kraków.

A może jeszcze lublin by się dało złapać?
  • Poziom 19  
    No to może na SG dasz siatkową z taką płytką jak ci pisałem wyżej i wtedy odbierzesz na niej Tarnów i Kielce a tę UHF200 przeznacz na Lublin. Tylko z Lublina jeszcze nie ma muxu 1.
    Z SG nadawali dość długo TVP Info Lublin ale wyłączyli.
  • Poziom 29  
    Bo docelowo w każdym MUX-3 są dwie wersje regionalne TVP Info.
  • Poziom 11  
    Takie filtry selektywne - do doswiadczeń są całkiem niezłe. Jak ogladam tą genialną TV cyfrową to od czsu do czasu na tych samych progrmach mam zakłócenia (rozmywanie koloru i dźwieku) focus tv nova tv metro wp. To chba lepiej mieć kilka anten i je dostroić niż oglądać impresjonizm, co z jakością HD nie ma nic wspólnego. A sowją droga może znacie taką zwtornicę w jednym, gdzie mozna podłączyć na raz UHF1, UHF 2, VHF i UKF w polaryzacji poziomej i UKF w polaryzacji pionowej. wszystko jako bierna instlacja, bez żadnych wzmacniaczy. Acha i jeszcze do tego TV SAT z H-H mountem? Aby to była jak najprostsza konstrukcja, najszybciej przekazująca jak najmniej zasmiecony sygnał i sumująca do jednago kabla 75 ohm. Z mozliwymi odpiwienimi dostrojeniami - aby było mozna uzyskać prawdziwa jakosc HD, bez żadnych zakłóceń. Odbierającą wobec tego w różncyh warunkach atmosferycznych i z różnych alternatywnych nadajników.
    Moderowany przez Olek II:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.