Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak czarnego przy druku kolorowy w drukarce Epson Stylus SX215

W1c1o 03 May 2012 17:31 5033 6
 • #1
  W1c1o
  Level 2  
  Witam
  Przeglądałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu.
  Otóż mam problem podczas druku kolorowego w drukarce Epson Stylus SX215, jeżeli na drukowanym dokumencie znajdują się jakiekolwiek grafiki drukarka zamiast korzystać z tuszu czarnego do drukowania czarnego koloru, korzysta tylko z mieszania CMY. I takie pytanie czy wie ktoś jak spowodować by korzystała ona z pełnego CMYK zamiast tylko CMY? Mam zainstalowane oryginalne sterowniki epsona razem z ich programami.
  Problem widać szczególnie przy druku zdjęć gdzie zamiast czarnych części są ciemnoniebieskie ponieważ drukarka pluje znacznymi ilościami niebieskiego by uzupełnić sobie braki czarnego.
  No i oczywiście gdy drukuje dokument tekstowy z grafiką to tekst też jest drukowany mieszanką i kartki wychodzą mokre z drukarki.
  Sprawdzałem ustawienia i nie znalazłem opcji by to usunąć. I nie mam problemu z dyszami, są przeczyszczone i nie ma pasków czy problemów z drukiem w odcieniach szarości.
  Dziękuje z góry za pomoc
 • #2
  jkbgajda
  Level 23  
  Czy naboje są oryginalne,czy zamienniki?
 • #3
  W1c1o
  Level 2  
  Problem występuje przy oryginalnych tuszach oraz zamiennikach, nie mają one wpływu na jakość, i drukarka pluje mieszanką. Obecnie mam zamienniki bo zużywała oryginalne jak szalona.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  W1c1o
  Level 2  
  Używam FoxyReader i nie mam opcji drukuj jako obraz. Sprawdzę czy ustawienie by pluło więcej żółtego zadziała i wyeliminuje problem niebieskiego odcienia.
  I czy nie da w właściwościach drukarki ustawić by domyślnie było drukowane jako tekst a nie bitmapa?

  No niebieski jakoś tak bardziej czarny, ale drukarka pluje stanowczo za dużo niebieskiego tuszu, wszystko wygląda niebieskawo a przy zwiększeniu żółtego, reszta kolorów się popsuła. W sumie wydruki bez czarnego wyglądają ładnie i tak jak na monitorze, problem jest tylko w uzyskaniu czarnego-czarnego
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  W1c1o
  Level 2  
  to z pluciem koloru do czarnego tekstu rzeczywiście wygląda na to że miesza z kolorem by było bardziej czarne. Przy druku zdjęć w niskiej rozdzielczości używało takich ilości tuszu ze mogłem malować palcem po papierze wykorzystując to co jest a i może by co nieco ściekło jak bym przechylił kartkę (wszystko wręcz pływało i zlewało się) problem znika przy druku w bardzo dużej rozdzielczości. Co do PDFa to mniejsza o to, będę drukować w odcieniach szarego i po problemie.
  Dzięki wielkie za pomoc, wychodzi na to ze drukarka po prostu zużywa większe ilości tuszu by poszło go więcej i trzeba było więcej kupować. Wina drukarki i sterowników nie ma co grzebać. Jak będę zmieniać to kupie sobie jakąś lepszej firmy