Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak czarnego przy druku kolorowy w drukarce Epson Stylus SX215

W1c1o 03 May 2012 17:31 4859 6
 • #1
  W1c1o
  Level 2  
  Witam
  Przeglądałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu.
  Otóż mam problem podczas druku kolorowego w drukarce Epson Stylus SX215, jeżeli na drukowanym dokumencie znajdują się jakiekolwiek grafiki drukarka zamiast korzystać z tuszu czarnego do drukowania czarnego koloru, korzysta tylko z mieszania CMY. I takie pytanie czy wie ktoś jak spowodować by korzystała ona z pełnego CMYK zamiast tylko CMY? Mam zainstalowane oryginalne sterowniki epsona razem z ich programami.
  Problem widać szczególnie przy druku zdjęć gdzie zamiast czarnych części są ciemnoniebieskie ponieważ drukarka pluje znacznymi ilościami niebieskiego by uzupełnić sobie braki czarnego.
  No i oczywiście gdy drukuje dokument tekstowy z grafiką to tekst też jest drukowany mieszanką i kartki wychodzą mokre z drukarki.
  Sprawdzałem ustawienia i nie znalazłem opcji by to usunąć. I nie mam problemu z dyszami, są przeczyszczone i nie ma pasków czy problemów z drukiem w odcieniach szarości.
  Dziękuje z góry za pomoc
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  jkbgajda
  Level 23  
  Czy naboje są oryginalne,czy zamienniki?
 • #3
  W1c1o
  Level 2  
  Problem występuje przy oryginalnych tuszach oraz zamiennikach, nie mają one wpływu na jakość, i drukarka pluje mieszanką. Obecnie mam zamienniki bo zużywała oryginalne jak szalona.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  W1c1o
  Level 2  
  Używam FoxyReader i nie mam opcji drukuj jako obraz. Sprawdzę czy ustawienie by pluło więcej żółtego zadziała i wyeliminuje problem niebieskiego odcienia.
  I czy nie da w właściwościach drukarki ustawić by domyślnie było drukowane jako tekst a nie bitmapa?

  No niebieski jakoś tak bardziej czarny, ale drukarka pluje stanowczo za dużo niebieskiego tuszu, wszystko wygląda niebieskawo a przy zwiększeniu żółtego, reszta kolorów się popsuła. W sumie wydruki bez czarnego wyglądają ładnie i tak jak na monitorze, problem jest tylko w uzyskaniu czarnego-czarnego
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  W1c1o
  Level 2  
  to z pluciem koloru do czarnego tekstu rzeczywiście wygląda na to że miesza z kolorem by było bardziej czarne. Przy druku zdjęć w niskiej rozdzielczości używało takich ilości tuszu ze mogłem malować palcem po papierze wykorzystując to co jest a i może by co nieco ściekło jak bym przechylił kartkę (wszystko wręcz pływało i zlewało się) problem znika przy druku w bardzo dużej rozdzielczości. Co do PDFa to mniejsza o to, będę drukować w odcieniach szarego i po problemie.
  Dzięki wielkie za pomoc, wychodzi na to ze drukarka po prostu zużywa większe ilości tuszu by poszło go więcej i trzeba było więcej kupować. Wina drukarki i sterowników nie ma co grzebać. Jak będę zmieniać to kupie sobie jakąś lepszej firmy