Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kuchenka mikrofalowa samsung GE87W nie daje sie uruchomic

03 Maj 2012 18:25 4157 2
  • Poziom 2  
    kuchenka mikrofalowa samsung GE87W nie chce się włączyć; po ustawieniu programu i czasu na wyświetlaczu powyżej miga ikonka start; nie chce się kręcić talerz; sprawdzałem czy poprawnie są zamknięte drzwiczki oraz wyłączyłem z prądu kuchenkę; gdy się podłączy z powrotem do prądu to świecą wszystkie ikonki na wyświetlaczu ale to chyba tak fabrycznie bywa... Po tych zabiegach nadal taki problem występuje i nie wiem jak go rozwiązać. Oczywiście światło przy otwarciu drzwiczek zapala się i gaśnie po ich zamknięciu.

dodam tylko ze byl podobny temat ale nikt na niego nie odpowiedział, mam taki sam problem ale trochę inny model:
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic1904034.html
    Moze ktoś tym razem odpowie?

Z góry dziękuję za odp.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 29  
    Są dwa, a w niektórych modelach trzy czujniki zamknięcia drzwi. Miałem ten sam problem, czujnik od światła działał więc światło zapalało się i gasło poprawnie. Zawiódł drugi czujnik i kuchenka nie grzała. W moim przypadku winna była kiepska farba i między łączeniem blach pod drzwiczkami pojawiła się rdza która dosłownie odsadziła jedną blachę od drugiej, przez co drzwiczki nie domykały się o dosłownie milimetr. Wystarczyło to żeby nie zadziałał drugi czujnik zamknięcia. Może być też wina samego czujnika.
  • Poziom 2  
    niestety to nie czujniki, sprawdziłem je z osobna czy zamykają obwód, zwarłem w mikrofalówce kable tak aby mikrofalówka miała zamknięte drzwiczki ("żeby myśla, że ma zamknięte";) . No i w ten sposób wykluczyłem czujniki drzwi.

Dodam jeszcze że w tym modelu są trzy czujniki zamknięcia drzwiczek. Na mikrofali można ustawić program grill program mikrofala jednak ani jeden ani drugi program nie startuje, sprawdziłem czy mechanicznie obraca się silnik z talerzem i wiatrak tez działa.

Może ktoś spotkał podobne objawy i rozwiązał problem?