Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury - Saeco nina bar plus

03 Maj 2012 18:33 2040 5
  • Poziom 9  
    Witam, poprawiam post skierowany do kosza... mam nadzieje że teraz post będzie rzeczowy i nie dla jasnowidzów.... czy element w ekspresie Saeco NINA BAR PLUS (oznaczony jako model SIN026SH) opisany jako TM20 145 i przyklejony do kotła grzejnego to czujnik temperatury??... czy też czujnik to podobny element znajdujący się tuż obok?? A może to coś na zasadzie termostatu, bezpiecznika?? Może ktoś zna ten model i może mi pomóc, muszę któryś z tych elementów wymiwnić i chciałbym sam go kupić - bo jak widziałem wymiana nie jest skomplikowana..... a ekspres teraz podgrzewa wodę "bez umiaru".....
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Prawdopodobnie jest uszkodzony na płytce z elektroniką triak sterujący grzałką - zwarty. To w pierwszej kolejności do sprawdzenia.
  • Poziom 9  
    Na płytce o której piszesz takich triaków - są dwa. Jeden przykręcony do elementu kótry na moje oko ma go chłodzić drugi bez niczego przylutowany bezpośrednio do płytki.... osobiście mogę kupić taki i wymienić - to potrafię tylko który z nich?? Czy fotka pomoże??
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Ten przykręcony do radiatora, czyli elementu chłodzącego. Ale najpierw sprawdź go za pomocą omomierza. Jeśli między środkową nóżką, a którąś z pozostałych będzie 0, to jest na 100 procent do wymiany.
  • Poziom 9  
    Dzięki bardzo... sprawdzę jak tylko zdobędę miernik - napiszę jak coś wyjdzie... :)
  • Poziom 9  
    Triak wymieniony, expres znów działa poprawnie - dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia :):)