Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Royal 3735 - problemy z dzwiekiem

08 Sty 2005 21:40 1211 10
  • Poziom 14  
    Mam problem z telewizorem HCM Royal TV-3735, mianowicie mimo ustawienia glosnosci na maksa dzwiek nie jest zbyt glosny, oraz nie tak wyrazny jak kiedys.

Co moze byc przyczyna?
  • Poziom 19  
    Jak sie mają napięcia zasilające?
    napisałeś obraz mniej wyraźny - czy miałeś na myśli ostrość ??
    jeżeli tak to regulacja focus na powielaczu
    może zasilacz leci i daje za niskie napięcia ?

pozdro
  • Poziom 19  
    Witam.
    Przyczyna moze byc kondensator elektrolit. (utrata pojemnosci) na wyjsciu wzmacniacza m.cz.
  • Poziom 12  
    Moim zdaniem rozregulowany kubek ARW. Jak regulacja nie pomoże, wymień kubek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Witam, obok głowicy jest płaska puszka tj p.cz.odkryj ją, powinna być pokrywka w czterech miejscach przylutowana,i tam jest (kubek),najprościej mówiąc filtr dostr.fonii T-105,możesz sprubować delikatnie podkręcić rdzeniem,obok są jeszcze dwa T-103 i T-104
    i tych NIE RUSZAJ!!!, możesz wymienić tam elektrolity ,są chyba 4 szt, a jeszcze przelutuj całą p.cz. ,powinno pomóc. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    ja bym obstawił zasilanie bo skoro dźwięk słaby, obraz gorszy to coś nie tak . Napisz może jakieś informacje co jest nie tak z obrazem
    jakie masz napięcia na wtórnej zasilacza itp. bo jak rozkręcisz p.cz - a okaże się że to niedostateczne zasilanie albo uszkodzona końcówka mocy m.cz to po co ruszać p.cz
    w/g mnie to wszystko i tak sprowadza się do ustalenia czy napięcia zasilania są w porządku.

pozdro
  • Poziom 25  
    delta_110 napisał:
    ja bym obstawił zasilanie bo skoro dźwięk słaby, obraz gorszy to coś nie tak
    pozdro

Przecież traper nic nie pisze o gorszym obrazie!
    A przy okazji końcówka mocy IC 201 - TBA 820 ma takie napięcia
    p1 -06V
    p2- 0,5V
    p5-7V
    p6-14V
    p8-8,8V
    p3i4-0
  • Poziom 19  
    O kurcze ,muszę sobie okulary kupić - faktycznie słowo "oraz" wziąłem za obraz - sorry - a to się wygłupiłem
    dzięki Philst
    pozdro dla wszystkich
  • Poziom 14  
    delta_110 napisał:
    O kurcze ,muszę sobie okulary kupić - faktycznie słowo "oraz" wziąłem za obraz - sorry - a to się wygłupiłem
    dzięki Philst
    pozdro dla wszystkich

:-) No wlasnie, obraz jest jak najbardziej OK, tylko dzwiek jest znacznie przyciszony i niewyrazny.

Mozecie mi powiedziec jak sa oznaczone te kondensatory (jaki numer na schemacie - plytce), oraz jaka maja pojemnosc?
    Nie chcialbym ryzykowac wymiany nie tych co trzeba... :)
  • Poziom 25  
    Gościu traper,nic się nie słuchasz co jest Ci pisane,to są tak groszowe sprawy te kondensatory że jak wymienisz większość to ani nie zbiedniejesz ani tv nie ucierpi,tylko pamiętaj o polaryzacji.Zresztą
    spróbuj podrególować jak Ci wcześniej napisałem to już nic nie kosztuje.