Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T 30 km od nadajnika - jaka antena

03 Maj 2012 19:47 6628 9
  • Poziom 22  
    Witam serdecznie!

Chciałbym ściągać NTC z nadajnika w Śremie oddalonego o 30 km. Poniżej zamieszczam mapkę, która obrazuje usytuowanie odbiornika. Balkon do którego mogę przymocować mocowanie anteny znajduje się gdzieś pośrodku bloku na 2 piętrze. Zastanawiam się czy ułożenie budynku, który delikatnie przesłania widoczność nadajnika (co widać na fotce) może uniemożliwiać odbiór?

DVB-T 30 km od nadajnika - jaka antena

Mam pytanie dotyczące 2 anten poniżej - która z nich warto wybrać? W zasadzie muszę kupić jedna z nich, bo siatkowa niestety nie daje sobie rady...

http://www.euro.com.pl/anteny/rwt-uhf-dvb-t.bhtml

http://www.euro.com.pl/anteny/telmor-digit-6dt.bhtml

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    A jak dotkniesz gniazda antenowego palcem to nie odbiera? Mi z 50 km tak złapało na połowie sygnału. Teraz odbieram na kabelku.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Warto przy zakupie zapytać o ewentualną możliwość zwrotu anteny jeżeli nie zadziała w twojej lokalizacji.
    Przy tej odległości powinna zdać egzamin. Zwróć uwagę na pozostały osprzęt: przewód i wtyk. Jeżeli tylko masz możliwość to zainstaluj antenę na dachu.
  • Poziom 22  
    No niestety na dachu nie da rady, zostaje tylko balkon... zwrot jest możliwy, ale nie chce specjalnie jeździć i wymieniać bądź oddawać... myślałem raczej, że może ktoś z Was miał z którąś antenką przyjemność i może coś o niej powiedzieć.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Kabelek będzie miał ok 3 m, jaki polecacie? Coś wyszukanego czy standardowy antenowy wystarczy?
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    detonator napisał:
    Kabelek będzie miał ok 3 m, jaki polecacie? Coś wyszukanego czy standardowy antenowy wystarczy?

Przy tej długości kabla i tej odległości od nadajnika to :
    - anteny powinny spokojnie sobie poradzić z odbiorem
    - kabel wręcz dowolny ale oczywiście lepiej coś taniego i z górnej półki np. RG-6
    - pamiętaj o właściwych wtyczkach F do kabla

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Cytat:
    pamiętaj o właściwych wtyczkach F do kabla

Czy zatem zwykła nakręcana Fka nie będzie dobra? Jaka będzie ta "właściwa"?

Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    F-ki dobiera się do grubości kabla.
  • Poziom 22  
    Witam ponownie!

Instalacja wykonana, obraz igiełka, antena jeszcze bez wycelowania w nadajnik zbierała elegancko. Wszystkim bardzo dziękuję za porady i informacje!