Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką stacje lutownicza wybrać

szyba20 03 May 2012 20:24 5403 9
    szyba20
    Level 19  
    Witam
    Zajmuje się elektroniką bardziej jako hobby mam na koncie kilkanaście udanych napraw itd jednak zwykła lutownica grotowa to jednak troszkę mało i lutowanie nią to nieraz łamigłówka.
    Postanowiłem kupić jakąś tania stacje lutowniczą na początek w oko wpadła mi Stacja lutownicza WEP 853D 5w1 w cenie 266zł z przesyłką jednak nie miałem styczności z takim czymś,
    proszę o jakieś rady i ocenę tego sprzętu lub propozycję innych do 250zł.
    User removed account
    User removed account  
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kup sobie Solomon'a. Dobra marka, dobre groty, łatwo dostępne i niedrogie.
    marek216

Level 43  
    Używam w firmie kolb 936d oraz hot PT852 - jakoś nie lubię x w1
    Stoi jedno taki urządzenie ale nawet numerka nie pamiętam - kolega na tym pracuje i co prawda nie narzeka, kupione ze względu na ilość miejsca na sprzęt.

PT, WEP i reszta to te same chińczyki z różnymi metkami - nawet numerki mają takie same.
    User removed account
    User removed account  
    Błażej
    Powiem ci tak. Solomona mam takiego, że jak zamieszczę zdjęcie, to nikt mi nie uwierzy. Rączka jeszcze z bakelitu. Stacja ma już ze 20 lat z górką :D Ale prócz wymiany kilku grotów, nic złego się z nią nie dzieje. W tej chwili kupiłem sobie nową rączkę z ceramiczną grzałką i pistolet do rozlutowywania. Elektronikę będę sam motał. Moim zdaniem, to dobry sprzęt za mocno umiarkowane pieniądze. Tanie groty, dostępne bez problemu. Teraz wszystko jest produkowane w Chinach lub na Tajwanie, więc trzeba się z tym pogodzić.
    User removed account
    User removed account  
    Błażej
    Xytronikiem nie pracowałem, ale z tego co wiem, to chwalą sobie. niemniej jest to droższa alternatywa. Ja mam doświadczenia z Solomonem i lutuje mi się tym lepiej niż Wellerem, a już zupełnie nie ma porównania z ZD915, którą to też miałem nieprzyjemność użytkować. Kup sobie stację z kolbą z ceramicznym grotem i "będzie pan zadowolony", szczególnie że nie potrzebujesz tego do pracy, a do hobbystycznej zabawy.
    User removed account
    User removed account