Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STIHL FS160 - po remoncie, nie działa jak należy.

03 May 2012 21:22 3919 4
  • Level 15  
    Po gruntownym remoncie wymiana tłoka z cylindrem, świecą, filtrem powietrza i paliwa kosa ma problemy z wolnymi obrotami (w sumie ich brak). Teraz kręciłem śrubką w gaźniku więc pomieszałem.
    Co może być nie tak? Ile obrotów powinna być wkręcona śrubka od regulacji w gaźniku?

Zalałem świeże paliwo rozmieszałem z nowym olejem i nadal to samo.
    Śrubę w gaźniku ustawiłem na dwa obroty.

O to problem

Odpalam na Start + Ssanie
    Po tym odpalam z samym startem
    Kosa wkręca się na obroty i na najwyższych działa cały czas
    gdy się puści gaz na trochę dłużej to przy dodaniu gazu dusi się
    gdy się puści całkiem gaz na wolnych obrotach popracuje 5 sek i nagle gaśnie dodanie gazu również ją gasi
    Po tym trudno ją uruchomić.

Mój wniosek to taki że dostaje za dużo powietrza ponieważ gdy się dusi podczas dodawania gazu przekręcę o pół obrotu ssanie to nagle się wkręca na wyższe obroty bez duszenia po czym puszczam ssanie i na wysokich obrotach działa OK.
  • Level 27  
    Janosik_pat wrote:
    Po gruntownym remoncie wymiana tłoka z cylindrem, świecą, filtrem powietrza i paliwa

A uszczelniacze i łożyska? Przecież na nowym cylindrze dostanie obciążenia i polecą z pewnością łożyska, a uszczelniacze wału to podstawa jeśli gaśnie na jałowym biegu.
    Sprawdź czy wałek przepustnicy gazu nie ma luzu, tam też często kosy dostają lewego powietrza.
  • Level 15  
    helena33 wrote:
    Janosik_pat wrote:
    Po gruntownym remoncie wymiana tłoka z cylindrem, świecą, filtrem powietrza i paliwa

A uszczelniacze i łożyska? Przecież na nowym cylindrze dostanie obciążenia i polecą z pewnością łożyska, a uszczelniacze wału to podstawa jeśli gaśnie na jałowym biegu.
    Sprawdź czy wałek przepustnicy gazu nie ma luzu, tam też często kosy dostają lewego powietrza.

Myślałem bardziej o lewym powietrzu ponieważ parę sekund na wolnych obrotach działa i nagle gaśnie. Tak jak pisałem dusi ją przy dodawaniu gazu gdy wejdzie tylko na wolne obroty.
    Sprawdzę na weekendzie jeszcze raz gaźnik a dokładniej przyjże się tej przepustnicy jak napisałeś.
    Dziękuje za pomoc
  • User removed account  
  • Level 15  
    Rycho T wrote:
    Ten "remont" robiłeś sam?
    Uszczelki pod cylindrem i gaźnikiem, nowa czy może, ten nieszczęsny, czerwony silikon?
    Tłok założony poprawnie, czyli strzałką w stronę wydechu?

Tak, zrobiłem sam.
    Strzałką do wydechu.
    Uszczelkę gaźnik cylinder oraz pod cylindrem włożyłem starą ( przed tym wyczyściłem i naoliwiłem.

W poniedziałek zakupię te uszczelki, na początku spróbuję z gaźnikiem bo jednak chyba nie było tam uszczelki (po za tą gumową wkładaną w cylinder) i tu może być pies pogrzebany.