Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STIHL FS160 - po remoncie, nie działa jak należy.

03 Maj 2012 21:22 3529 4
  • Poziom 15  
    Po gruntownym remoncie wymiana tłoka z cylindrem, świecą, filtrem powietrza i paliwa kosa ma problemy z wolnymi obrotami (w sumie ich brak). Teraz kręciłem śrubką w gaźniku więc pomieszałem.
    Co może być nie tak? Ile obrotów powinna być wkręcona śrubka od regulacji w gaźniku?

Zalałem świeże paliwo rozmieszałem z nowym olejem i nadal to samo.
    Śrubę w gaźniku ustawiłem na dwa obroty.

O to problem

Odpalam na Start + Ssanie
    Po tym odpalam z samym startem
    Kosa wkręca się na obroty i na najwyższych działa cały czas
    gdy się puści gaz na trochę dłużej to przy dodaniu gazu dusi się
    gdy się puści całkiem gaz na wolnych obrotach popracuje 5 sek i nagle gaśnie dodanie gazu również ją gasi
    Po tym trudno ją uruchomić.

Mój wniosek to taki że dostaje za dużo powietrza ponieważ gdy się dusi podczas dodawania gazu przekręcę o pół obrotu ssanie to nagle się wkręca na wyższe obroty bez duszenia po czym puszczam ssanie i na wysokich obrotach działa OK.
  • Poziom 27  
    Janosik_pat napisał:
    Po gruntownym remoncie wymiana tłoka z cylindrem, świecą, filtrem powietrza i paliwa

A uszczelniacze i łożyska? Przecież na nowym cylindrze dostanie obciążenia i polecą z pewnością łożyska, a uszczelniacze wału to podstawa jeśli gaśnie na jałowym biegu.
    Sprawdź czy wałek przepustnicy gazu nie ma luzu, tam też często kosy dostają lewego powietrza.
  • Poziom 15  
    helena33 napisał:
    Janosik_pat napisał:
    Po gruntownym remoncie wymiana tłoka z cylindrem, świecą, filtrem powietrza i paliwa

A uszczelniacze i łożyska? Przecież na nowym cylindrze dostanie obciążenia i polecą z pewnością łożyska, a uszczelniacze wału to podstawa jeśli gaśnie na jałowym biegu.
    Sprawdź czy wałek przepustnicy gazu nie ma luzu, tam też często kosy dostają lewego powietrza.

Myślałem bardziej o lewym powietrzu ponieważ parę sekund na wolnych obrotach działa i nagle gaśnie. Tak jak pisałem dusi ją przy dodawaniu gazu gdy wejdzie tylko na wolne obroty.
    Sprawdzę na weekendzie jeszcze raz gaźnik a dokładniej przyjże się tej przepustnicy jak napisałeś.
    Dziękuje za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Rycho T napisał:
    Ten "remont" robiłeś sam?
    Uszczelki pod cylindrem i gaźnikiem, nowa czy może, ten nieszczęsny, czerwony silikon?
    Tłok założony poprawnie, czyli strzałką w stronę wydechu?

Tak, zrobiłem sam.
    Strzałką do wydechu.
    Uszczelkę gaźnik cylinder oraz pod cylindrem włożyłem starą ( przed tym wyczyściłem i naoliwiłem.

W poniedziałek zakupię te uszczelki, na początku spróbuję z gaźnikiem bo jednak chyba nie było tam uszczelki (po za tą gumową wkładaną w cylinder) i tu może być pies pogrzebany.