Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie radia samochodowego z kamerą cofania

03 Maj 2012 23:04 18991 6
  • Poziom 11  
    Witam. Po podłączeniu kamery cofania pod radio dignity pv-830 2 din nie jest wyświetlany obraz. Żółty przewód RCA z kamery podłączyłem do radia z tyłu pod przewód RCA z napisem "camera input", natomiast zasilanie kamery (plus i minus) podłączyłem bezpośrednio z akumulatora żeby sprawdzić czy działa. Na ekranie radia nie pojawia się obraz z kamery. W radiu jest możliwość ustawieniach trybu NTSC i Secam, ustawiony jest na NTSC, natomiast kamera obsługuje jedynie tryb NTSC. Co może być nie tak?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Z kamery idą dwa przewody, jeden czerwony, drugi czarny oraz RCA. Czerwony podpinam pod plus, czarny - minus i nic.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
    Witam.
    Napewno w instalacji radia znajduje się przewód który daje impuls,sygnał o tym,że zamierzasz cofac.Podłączyć go do czujnik biegu wstępnego i powinno dziać.
  • Poziom 11  
    Tak, w radiu jest biały przewód wychodzący z kostki który po podłączeniu z plusem powoduje, iż sygnał idzie z RCA. Czy owy czujnik biegu wstecznego może być w kostce radiowej samochodu (mam Megane II ph1) - przeglądając fora widziałem przypadek, że radio włączało się jedynie na biegu wstecznym. Jeśli nie, gdzie podłączyć biały przewód, bo nie chciałbym ciągnąć go do świateł cofania?
  • Poziom 11  
    Podpiąłem się pod tylnie światło cofania, tak czy tak musiałem kabel ciągnąć do radia od kamery, więc jeden jeszcze nie robił różnicy. Działa jak należy. Dzięki wszystkim.