Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek Sam silnik z transita

biblok 29 Jul 2012 22:59 54855 34
    biblok
    Level 9  
    Witam po długiej nieobecności.

Po pierwsze, nastąpiła zmiana konstrukcyjna czyli:
    silnik 700cm od ciankety umiejscowiony z przodu bokiem i jedna półoś wyprowadzona do przody będzie napędzać kosiarkę a druga wyprowadzony do tyłu będzie napędzać drugą skrzynie i dalej jest most. Teraz to ma być przede wszystkim kosiarka, większy traktorek wykonam w przyszłym roku z tego silnika z transita
    Traktorek Sam silnik z transita Traktorek Sam silnik z transita Traktorek Sam silnik z transita
    Jeszcze kwestia jak sie dobrać do układu różnicowego żeby go zespawać?
    marcin316
    Level 12  
    Bardzo dobre posunięcie. Uważam że sporo się nauczysz przy tym projekcie. Zaspawaj otwory w C-owniku bo trochę psują efekt wizualny. Ja bym wzmocnił mocowanie silnika. Płaskownik, nawet tak solidny, może powodować że całość może wpadać w wibracje. Może warto trochę skrócić półosie a tym samym cały traktorek? Podczas koszenia zwrotność jest dosyć istotna.
    toku74
    Level 31  
    Jeszcze kwestia jak sie dobrać do układu różnicowego żeby go zespawać?[/quote]
    Rozebrać skrzynię biegów.
    michal333
    Level 13  
    Do koszenia wysokich chwastów ,badyli i innego dziadostwa można użyć połowę tylnego mostu gdzie noże tnące ( a widziałem nawet z łańcuchów ) są zamocowane na wałku atakującym a napęd jest na osi , jednakże mimo osłony lepiej nie zbliżać się na mniej niż kilkaset metrów:). Co do części posiadam różne do tego typu urządzeń i maszyn, również do samochodów z automat, skrz, biegów i sprzedam tanio.
    marcin316
    Level 12  
    Czasem nie warto samemu bawić się w budowę narzędzi. Wczoraj kupiłem kosiarkę na dwa noże o szerokości koszenia 130cm i glebogryzarkę o szerokości 100cm do ciągniczka ogrodniczego za mniej niż 1kzł. Przymierzałem się do budowy podobnych urządzeń i koszty wychodziły wyraźnie wyższe...