Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek Sam silnik z transita

biblok 29 Lip 2012 22:59 44946 34
  • #31 29 Lip 2012 22:59
    biblok
    Poziom 7  

Witam po długiej nieobecności.

Po pierwsze, nastąpiła zmiana konstrukcyjna czyli:
    silnik 700cm od ciankety umiejscowiony z przodu bokiem i jedna półoś wyprowadzona do przody będzie napędzać kosiarkę a druga wyprowadzony do tyłu będzie napędzać drugą skrzynie i dalej jest most. Teraz to ma być przede wszystkim kosiarka, większy traktorek wykonam w przyszłym roku z tego silnika z transita
    Traktorek Sam silnik z transita Traktorek Sam silnik z transita Traktorek Sam silnik z transita
    Jeszcze kwestia jak sie dobrać do układu różnicowego żeby go zespawać?

• #32 30 Lip 2012 07:17
    marcin316
    Poziom 11  

Bardzo dobre posunięcie. Uważam że sporo się nauczysz przy tym projekcie. Zaspawaj otwory w C-owniku bo trochę psują efekt wizualny. Ja bym wzmocnił mocowanie silnika. Płaskownik, nawet tak solidny, może powodować że całość może wpadać w wibracje. Może warto trochę skrócić półosie a tym samym cały traktorek? Podczas koszenia zwrotność jest dosyć istotna.

• #33 30 Lip 2012 08:29
    toku74
    Poziom 31  

Jeszcze kwestia jak sie dobrać do układu różnicowego żeby go zespawać?[/quote]
    Rozebrać skrzynię biegów.

• #34 05 Sie 2012 10:57
    michal333
    Poziom 13  

Do koszenia wysokich chwastów ,badyli i innego dziadostwa można użyć połowę tylnego mostu gdzie noże tnące ( a widziałem nawet z łańcuchów ) są zamocowane na wałku atakującym a napęd jest na osi , jednakże mimo osłony lepiej nie zbliżać się na mniej niż kilkaset metrów:). Co do części posiadam różne do tego typu urządzeń i maszyn, również do samochodów z automat, skrz, biegów i sprzedam tanio.

• #35 05 Sie 2012 14:27
    marcin316
    Poziom 11  

Czasem nie warto samemu bawić się w budowę narzędzi. Wczoraj kupiłem kosiarkę na dwa noże o szerokości koszenia 130cm i glebogryzarkę o szerokości 100cm do ciągniczka ogrodniczego za mniej niż 1kzł. Przymierzałem się do budowy podobnych urządzeń i koszty wychodziły wyraźnie wyższe...